Przeciwdziałanie praniu pieniędzy

Jerzy Wojciech Wójcik
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Monografia stanowi interdyscyplinarne, a szczególnie prawno-kryminologiczne i kryminalistyczne studium analityczno-badawcze niezwykle złożonego przestępstwa, jakim jest pranie pieniędzy. Na tle przeprowadzonych analiz i badań empirycznych autor wskazuje na szerokie możliwości kryminologii i kryminalistyki w rozpoznawaniu i przeciwdziałaniu zarówno przestępstwom bazowym, jak i metodom prania pieniędzy. Niezbędne jest jednak profesjonalne rozpoznanie zjawiska oraz stosowanie właściwej metodyki kryminalistycznej w typowaniu transakcji podejrzanych i określaniu symptomów uzasadnionego podejrzenia prania pieniędzy. Autor proponuje instytucjom obowiązanym specjalnie opracowane kryteria kryminalistyczne ułatwiające typowanie transakcji podejrzanych w bankach, biurach maklerskich i zakładach ubezpieczeniowych. Pomocą w tym względzie może również służyć program "Poznaj swojego klienta", pod warunkiem że będzie on stosowany w polskich instytucjach finansowych.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7333-348-2, 9788373333482
Wydawnictwo: Kantor Wydawniczy Zakamycze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przeciwdziałanie praniu pieniędzy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przeciwdziałanie praniu pieniędzy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl