Rubikon czarnych dziewcząt

Bogdan Szczygieł
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Rubikon czarnych dziewcząt
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Obrzędy związane z inicjacją dziewcząt i chłopców, obyczaje, wierzenia mieszkańców Czarnego Lądu, a także nękające ich choroby tropikalne - oto Afryka widziane oczyma polskiego lekarza, który przeżył tam wiele lat.
Data wydania: 1980
ISBN: 83-207-0256-9, 8320702569
Wydawnictwo: ISKRY
Seria: Naokoło Świata
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 200
dodana przez: denudatio_pulpae

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Rubikon czarnych dziewcząt nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2022-01-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane PODRÓŻNICZA

Rubikon czarnych dziewcząt Bogdana Szczygieła jest kolejną książką z serii Naokoło świata, która mnie zaciekawiła i chciałem przeczytać. Z autorem nie miałem dotychczas do czynienia, ale lubię podróżnicze książki z przygodami. Dlatego po nią sięgnąłem spodziewając się ciekawej, niezwykłej i wciągającej relacji z pobytu z Afryki.

Książka jest relacją lekarza przebywającego pośród mieszkańców Afryki, który leczył i pomagał potrzebującym pomocy w każdej sytuacji. Autor bez upiększania ukazuje kontrast pomiędzy zwyczajami plemion i wdzierającą się cywilizacją w postaci szpitali, gdzie można otrzymać pomoc. Jednak nie tylko, bo przedstawia możliwości tamtejszych znachorów, którzy wykorzystując wiedzę również niosą pomoc potrzebującym. Pośród plemion otaczających ich trzcią i szacunkiem. Głównym poruszonym tematem są choroby wynikające z różnych przyczyn. Afryka jawi się nam jako wspaniałe, gorące i niebezpieczne miejsce, gdzie czyhają różne zagrożenia nie tylko dla mieszkańców, ale również dla osób nieuważnych i nie stosujących się do obowiązujących zasad dotyczących na przykład picia wody. Mamy podgląd na wierzenia plemion wykorzystujących obrzędy pośród chłopców do stania się mężczyznami, a dziewczynek kobietami. Opisuje związane z tym zagrożenia, obarczone tabu obrzędy i wynikające z tego powodu problemy natury medycznej z jakimi się autor stykał po ich dokonaniu. W dużej mierze oprócz poruszaniu się po tematyce tradycji, wierzeń i obrzędów plemiennych dostajemy o...

{}× 4 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Rubikon czarnych dziewcząt. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl