Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy

Bessel van der Kolk
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka Bessela van der Kolka jest pozycją szczególną. Stanowi kompendium współczesnej wiedzy na temat traumy, będąc jednocześnie głęboko osobistą, pełną pasji opowieścią o szukaniu dróg pomocy ludziom cierpiącym z powodu traumatycznych przeżyć. Autor – wybitny psychiatra, badacz i klinicysta – zaprasza do zrozumienia traumy i odkrywania kolejnych metod wyzwalania z jej uścisku. Śledzimy zawiłości diagnozy i odkrycia neuronauki. Przypatrujemy się sesjom terapeutycznym i pracy badawczej. Mimo poruszonych tu wstrząsających historii książka pozostawia głęboko humanistyczne, pełne optymizmu przesłanie: niezależnie od tego, w jak okrutne okoliczności rzuci nas życie, możemy zmobilizować w sobie siły nie tylko do przetrwania, ale także do uleczenia ze skutków przytłaczających doświadczeń. Otwartość na osiągnięcia nauki i prawdę doświadczenia, a także ogromne społeczne zaangażowanie Autora, czynią jego dzieło fascynującym poznawczo i niezwykle użytecznym dla praktyki terapeutycznej. Pozycja dla profesjonalistów pracujących z traumą, dla tych z nas, którzy doświadczyli jej we własnym życiu, i dla wszystkich, którzy pragną zrozumieć drugiego człowieka.
Data wydania: 2018-05-09
ISBN: 978-83-8015-800-9, 9788380158009
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: Terapia traumy
Kategorie: Psychologia, Psychiatria
Stron: 496
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Bessel van der Kolk Bessel van der Kolk
Urodzony w 1943 roku w Holandii (Haga)
Bessel van der Kolk jest psychiatrą, autorem, badaczem i pedagogiem mieszkającym w Bostonie w USA. Od lat 70. jego badania dotyczą stresu pourazowego. Jest autorem bestsellera The New York Times, The Body Keeps the Score.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mdr.torero
2022-05-13
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl