Szłyśmy znad Oki

Stanisława Drzewiecka
Książka Szłyśmy znad Oki
Książka Szłyśmy znad Oki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to pierwsza książka poświęcona w całości kobietom-żołnierzom ludowego Wojska Polskiego w latach 1943-1945. Autorka, która sama służyła w 1 armii WP, zebrała bogaty materiał i napisała kiążkę-autentyk, będącą równocześnie i dokumentem, i pasjonującą opowieścią. Przewijają się w niej tragiczne wydarzenia, codzienne sprawy życia frontowego, niepozbawionego także zabawnych epizodów - wszystko to razem składało się na prawdziwy obraz tamtych dni. Bohaterkami tej żywej i interesującej opowieści są kobiety - dowódcy oddziałów liniowych, oficerowie polityczno-wychowaczy, fizylierki, sanitariuszki i wartowniczki, które pełniły w trudnych warunkach bojowych służbę, nieraz przerastającą ich siły fizyczne. Emocjonalny stosunek autorki to opisywanych spraw i postaci nie przeszkodził jej w zachowaniu obiektywizmu.  
Data wydania: 1985
ISBN: 83-11-07204-3, 8311072043
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Seria: Pamiętniki
Kategoria: Literatura faktu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Szłyśmy znad Oki nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Szłyśmy znad Oki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}