Testator i formy testamentu w rzymskim prawie justyniańskim

Sławomir Kursa
Testator i formy testamentu w rzymskim prawie justyniańskim
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja stanowi pierwsze całościowe opracowanie tytułowej tematyki, przybliża także zagadnienia z zakresu rzymskiego prawa spadkowego i rodzinnego mające znaczenie dla europejskiej kultury prawnej. Zostały w niej omówione ewolucja prawa do testowania oraz geneza i istota form testamentowych występujących w prawie rzymskim epoki Justyniana I Wielkiego. Autor analizuje m.in.: - pojęcia ?testament? i ?zdolność do sporządzenia testamentu?, jak również wyjaśnia, komu wolność ta przysługiwała i jakie okoliczności wpływały na jej ograniczenie, - termin ?forma testamentu? wraz z klasyfikacjami testamentów występującymi w prawie justyniańskim, - ewolucję i istotne elementy każdej z form testamentu (zwyczajnych, szczególnych, żołnierskiej i z udziałem świadków pełniących funkcje publiczne), - związki przyczynowe między specyfiką osoby testatora i okolicznościami zewnętrznymi sporządzenia testamentu a jego formą.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-8107-366-0, 9788381073660
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Stron: 352

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Testator i formy testamentu w rzymskim prawie justyniańskim nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Testator i formy testamentu w rzymskim prawie justyniańskim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl