U schyłku starożytności. Studia źródłoznawcze

U schyłku starożytności. Studia źródłoznawcze
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to już siódmy tom serii ukazującej się dotychczas jako "Chrześcijaństwo u schyłku starożytności. Studia źródłoznawcze" (wychodzi od 1997 roku, z inicjatywy prof. Ewy Wipszyckiej). Zmiana tytułu pozwoli w większym stopniu uwzględniać inne niż chrześcijaństwo, ważne zjawiska i aspekty cywilizacji późnoantycznej, między innymi religie pogańskie, judaizm, ale również historię polityczną i społeczną. Nadal jednak będzie to seria łącząca badania nad ważnymi i ciekawymi - choć czasem nieco zapomnianymi - źródłami, z prezentacją bogatego spektrum zjawisk czasów schyłku antyku. W tym tomie Czytelnik znajdzie artykuły poświęcone kryzysowi imperium w połowie III wieku, wschodniej polityce Rzymu w tym samym okresie, fundacji Konstantynopola, galijskim druidom, synagogalnym funkcjom kobiet w gminach żydowskich, pogańskim wyroczniom o narodzeniu Jezusa, męczeńskiej śmierci Polikarpa ze Smyrny, kultowi pogańskich posągów w ujęciu chrześcijańskich apologetów, Nestoriuszowi, pustynnym ludom otaczającym Egipt i ich niszczycielskim najazdom na klasztory.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-235-0239-5, 9788323502395
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Stron: 286

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę U schyłku starożytności. Studia źródłoznawcze? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka U schyłku starożytności. Studia źródłoznawcze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl