Udział prokuratora w postępowaniu administracyjnym

Wiesław Czerwiński
Udział prokuratora w postępowaniu administracyjnym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zadaniem opracowania jest analiza istoty udziału prokuratora w postępowaniu administracyjnym, określenie jego roli, zadań i prawnych form działania oraz analiza służących mu środków w celu doprowadzenia kontrolowanej działalności do zgodności z prawem. Analiza ta ma służyć udzieleniu odpowiedzi na pytanie czy udział prokuratora w postępowaniu administracyjnym spełnia powierzone mu funkcje, czy stanowi wystarczającą gwarancję praworządności, określeniu jaka jest obecnie pozycja prokuratora w postępowaniu administracyjnym i czy udział prokuratora w tym postępowaniu jest potrzebny. Opracowanie składa się z siedmiu rozdziałów: - usytuowanie prokuratury w strukturze organów państwa - geneza i rozwój udziału prokuratora w postępowaniu administracyjnym - prokurator w systemie kontroli administracji - prokurator a sądowe organy kontroli przestrzegania prawa - pozakarna działalność prokuratora w pracach Rady Europy - rodzaje aktywności prokuratora w postępowaniu administracyjnym - działania prokuratora w stosunku do rozstrzygnięć ostatecznych
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7285-427-8, 9788372854278
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Udział prokuratora w postępowaniu administracyjnym aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Udział prokuratora w postępowaniu administracyjnym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl