Uprawnienia zakładowej organizacji związkowej

Jan Piątkowski
Uprawnienia zakładowej organizacji związkowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W powikłanych losach polskiej demokracji związkom zawodowym przypada miejsce szczególne. Szczególne są uprawnienia podstawowych jednostek związku, tj. zakładowych organizacji związkowych, które w sprawach najistotniejszych dla pracowników, dotyczących ich grupowych praw i interesów, reprezentują wszystkich pracowników danego zakładu. Związki zawodowe są centralną instytucją zbiorowego prawa pracy, a więc obszaru prawa pracy, który wpływa na kształt indywidualnych stosunków pracy. W takim odniesieniu książka ma służyć także studentom uniwersyteckich wydziałów prawa i innym studentom przyswajającym wiedzę z zakresu prawa pracy. Poza szerokim kręgiem odbiorców, doniosłość problematyki zakreślonej tytułem opracowania wynika również z charakteru niektórych uprawnień zakładowych organizacji związkowych. Podmiot, który posiada kompetencje współtworzenia prawa musi być postrzegany jako znaczący partner społeczny i już chociażby tylko w rym zakresie znaczenia omawianej problematyki nie da się przecenić. W opracowaniu podjęto próbę tematycznego pogrupowania, wyróżniając następujące sfery związkowego działania: płaszczyznę współtworzenia prawa, współdziałania z pracodawcą, kontrolną, interwencyjną, procesową oraz sferę inicjatyw.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7285-390-5, 9788372853905
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierowania \"Dom Organizatora\"
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Uprawnienia zakładowej organizacji związkowej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Uprawnienia zakładowej organizacji związkowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl