W zapachu włoskiej kuchni czyli badante ze wzgórza czterech wiatrów

Lucyna Kleinert
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
W zapachu włoskiej kuchni czyli badante ze wzgórza czterech wiatrów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

 To wszystko wydarzyło się naprawdę.
„W zapachu włoskiej kuchni, czyli badante ze Wzgórza Czterech Wiatrów” stanowi ostatnią część wspomnień Lucyny Kleinert, zatytułowanych „Okiem cudzoziemki”.
Jak poprzednie tomy „Dziennik badante, czyli Italia pod podszewką” i „Opowieści ascolańskie i inna włoszczyzna” są oryginalnym dziennikiem autorki, która pracowała w Italii, jako opiekunka osób starszych i niepełnosprawnych.

Lucyna Kleinert większość roku mieszka w Ascoli Piceno w rejonie Marche. Ascoli Piceno bardzo ucierpiało podczas ostatnich trzęsień ziemi, które dotknęło osobiście autorkę. Jednak miłość do tego miasta zatrzymała ją we Włoszech.
Lucyna Kleinert znana jest nie tylko ze swoich włoskich wspomnień ale również popularnego bloga „Poza granicami Polski ale nie tylko” w którym przybliża codzienne życie Włochów. Jest też autorką książki " Życiorys PRL em malowany", która jak mówi powstała z potrzeby ocalenia wspomnień z tamtych lat.
„W zapachu włoskiej kuchni czyli badante ze Wzgórza Czterech Wiatrów” to zarazem opowieść o tradycyjnej włoskiej wsi i na jej stronach znalazło się zgodnie z tytułem mnóstwo przepisów kuchni włoskiej. 
ISBN: 978-83-941090-8-0, 9788394109080
Wydawnictwo: Selfpublishing
dodana przez: Iwona_Banach

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dziennik pisany mocą.

18.11.2019

Dlaczego mocą? ( Nie to nie błąd, mocą!) Bo żeby pracować tak jak Lucia, autorka książki „W zapachu włoskiej kuchni czyli badante ze wzgórza czterech wiatrów” trzeba mieć moc, taką psychiczną i niestety także fizyczną oraz świętą cierpliwość i bezmiar wyrozumiałości w stosunku do ludzi. I nie tylko tych chorych, tym którym choroba odbiera kontakt ... Recenzja książki W zapachu włoskiej kuchni czyli badante ze wzgórza czterech wiatrów

Moja opinia o książce

Opinie

@Iwona_Banach
2019-11-18
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka W zapachu włoskiej kuchni czyli badante ze wzgórza czterech wiatrów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl