Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB

Aleksander Litwinienko, Jurij Felsztinski, Krystyna Kurczab-Redlich ...
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Przerażający obraz Rosji we władaniu służb specjalnych. Książka zakazana na terenie Rosji!

Jak to się stało, że Rosja wróciła w koleiny ZSRR? Jak doszło do tego, że Czeczeni, do niedawna uważani za szlachetny naród walczący o wolność, dziś są traktowani jak banda terrorystów? Jak to możliwe, że bezbarwny dyrektor Federalnej Służby Bezpieczeństwa został prezydentem? Autorzy tej zakazanej w Rosji książki dowodzą, że wszystko zaczęło się w 1994 r. od rozpętanej przez rosyjskie służby specjalne, a przypisy­wanej Czeczenom kampanii terrorys­tycznej, która poprzedziła pierwszą wojnę cze­czeń­ską i wybory prezy­denc­kie. I że seria ataków bombo­wych na budynki mieszkalne w 1999 r., przed drugą wojną w Czeczenii i kolejnymi wyborami, była dalszym ciągiem tego krwawego scenariusza, który doprowadził do sterrory­zowania Rosjan i wyniósł do władzy ludzi dawnego KGB.

Autorzy, doświadczony oficer radzieckich i rosyjskich służb specjalnych oraz wybitny historyk, przyta­czają na poparcie tej tezy rozliczne, mocne dowody. Ich świadectwo jest tym bardziej przekonujące, że jeden z nich za nie zginął.

Aleksander Litwinienko przez 20 lat pracował w tajnych służbach ZSRR i Rosji, zwalczając organizacje terrorys­ty­cz­ne i przestępczość zorganizowaną. Dosłużył się stopnia podpułkownika. W 1998 r. publicznie ujawnił szereg bezpra­wnych rozkazów, które otrzymał od szefów Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Kilkakrotnie aresztowany pod sfingowanymi zarzutami, w 2001 r. uciekł do Wielkiej Brytanii. Zmarł 23 listopada 2006 r. otruty polonem, pewny, że zamordowano go na rozkaz Władimira Putina.

Jurij Felsztinski studiował historię w Moskiewskim Państwowym Instytucie Pedagogicznym. W 1978 r. wyemigrował do USA. Kontynuował studia na Brandeis, a następnie Rutgers University, gdzie się doktoryzował. Zebrał i opracował kilkadziesiąt tomów dokumentów archiwalnych; jest autorem książek: The Bolsheviks and the Left SRS, Towards a History of Our Isola­tion, The Failure of World Revolution, Wożdi w zakonie.

Data wydania: 2013-09-17
ISBN: 978-83-7510-876-7, 9788375108767
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Historia [Rebis]
Kategoria: Historia
Stron: 360
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Aleksander Litwinienko Aleksander Litwinienko
Urodzony w 1962 roku w Federacji Rosyjskiej (Woroneż)
Aleksandr Walterowicz Litwinienko, ros. Александр Вальтерович Литвиненко – podpułkownik KGB/FSB, emigrant rosyjski, występował przeciw polityce prowadzonej przez prezydenta Rosji Władimira Putina, szczególnie w odniesieniu do Czeczenii. W 1988 rozp...

Pozostałe książki:

Przestępcy z Łubianki
Wszystkie książki Aleksander Litwinienko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przez książkę - zabić Autora

{} WYBÓR REDAKCJI
9.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

26 listopada 2006 roku w Londynie zmarł Aleksander Litwinienko - napromieniowany radioaktywnym polonem - 210 . To już 20 lat od śmierci Autora książki zakazanej na terenie Federacji Rosyjskiej " Wysadzić Rosję". Litwinienko były podpułkownik FSB, który na łożu śmierci oskarżył Prezydenta Federacji Rosyjskiej - Władimira Putina między innymi o zamo... {} Recenzja książki Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB

Moja opinia o książce

Opinie

@aniabruchal89
2020-10-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@broximona
2010-09-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Emaleth
2013-05-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl