Z wołyńskich lasów na berliński trakt

Józef Czerwiński
Książka Z wołyńskich lasów na berliński trakt
Książka Z wołyńskich lasów na berliński trakt
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niewiele ponad piętnaście lat miał autor wspomnień, Józef Czerwiński, kiedy został partyzantem 27 Wołyńskiej Dywizji AK. Wojenny los nie oszczędził mu dramatycznych przeżyć. W partyzanckich szeregach walczy z bandami nacjonalistów ukraińskich i oddziałami Wehrmachtu, wraz z wieloma towarzyszami broni przedziera się przez pierścień okrążenia, pokonuje bagnistą i zdradliwą Prypeć, w której nurtach giną dziesiątki jego kolegów i przyjaciół. Kiedy po przebiciu się przez linię frontu wstępuje w szeregi 1 armii Wojska Polskiego, jest już doświadczonym żołnierzem.  
Data wydania: 1985
ISBN: 83-11-07183-7, 8311071837
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Seria: Pamiętniki
Kategoria: Biografia
Stron: 277

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Z wołyńskich lasów na berliński trakt? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Z wołyńskich lasów na berliński trakt. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}