Zachowania informacyjne w życiu codziennym : informacyjny świat pokolenia Y

Barbara Kamińska-Czubała
Książka Zachowania informacyjne w życiu codziennym : informacyjny świat pokolenia Y
Książka Zachowania informacyjne w życiu codziennym : informacyjny świat pokolenia Y
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Narzekamy na upodobania młodego pokolenia do bezrefleksyjnego korzystania z elektronicznych zasobów informacyjnych i związanych z nimi technologii. Zarówno artykuły w popularnych periodykach, jak i naukowe monografie pełne są opisów młodych ludzi wysiadujących dzień i noc przed ekranem komputera i spustoszeń, jakie to czyni w ich organizmach, a mózgach w szczególności. Niewiele jest badań, pokazujących realną sytuację i ewentualne rzeczywiste zagrożenia. Książka powstała jako rezultat badań dr Barbary Kamińskiej-Czubały zapełnia tę lukę, ukazując młodych ludzi (studentów) w codziennych sytuacjach realizacji potrzeb informacyjnych, podczas pracy, poszukiwań wiadomości praktycznych i rozrywki. Bardzo interesujący i cenny jest opis oraz typologia strategii informacyjnych realizowanych przez "Pokolenie Y" w życiu codziennym. Zaletą książki jest też wyraźne wskazywanie przez autorkę na problemy dotąd nierozwiązane. dr hab. Marek Nahotko  
Data wydania: 2014-02-28
ISBN: 978-83-64203-14-5, 9788364203145
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
Seria: Nauka, dydaktyka, praktyka
Kategoria: Naukowe
Stron: 300
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zachowania informacyjne w życiu codziennym : informacyjny świat pokolenia Y aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zachowania informacyjne w życiu codziennym : informacyjny świat pokolenia Y. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}