Żołnierz losu nie wybierał

Stefan Kazimierczak
Książka Żołnierz losu nie wybierał
Książka Żołnierz losu nie wybierał
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Z okładki: Najpierw był rok 1914, I wojna światowa, którą autor widział chłopięcymi oczami. Kiedy zaś nastał Wrzesień 1939 roku, wypełnił obowiązek żołnierza i Polaka. Gdy runęły nadzieje, znalazł się wśród internowanych. Ale na krótko, bo już w 1940 r. Stefan Kazimierczak jest we Francji. Bije się o sprawę tego kraju, nie wiedząc, że walka ta przyniesie kolejną przegraną. Etap następny to obóz jeniecki. Też na krótko, bo drogą znaną wielu dostaje się do Wielkiej Brytanii, do Polskich Sił Zbrojnych. Stąd już tylko krok, by w szeregach 1 dywizji pancernej, razem ze swoim Batalionem Strzelców Podhalańskich, dojść i zwycięsko stanąć na niemieckiej ziemi. Był jednym z tych wielu żołnierzy, którzy losu nie wybierali. Los wybrał ich sam.  
Data wydania: 1982
ISBN: 83-11-06697-3, 8311066973
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Seria: Pamiętniki
Kategoria: Biografia
Stron: 248

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Żołnierz losu nie wybierał nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Żołnierz losu nie wybierał. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}