Recenzja książki Winna

A mogło być tak dobrze

@esclavo @esclavo · 2019-02-11 21:53:37
Ta książka miała potencjał. Może troszkę schematu, może odrobinę inspiracji Tarryn Fisher i dużo polskiej amerykańskości. Ale po co tyle psychologii? Rozumiem, że to miał być thriller psychologiczny, niestety wyszedł podrzędny romans z wątkiem kryminalnym. Już tłumaczę dlaczego.
 
 Wendy czuje się winna. Winna wypadkowi brata. Winna niechęci jej ojca. Winna zdrady chłopaka. Czy tajemniczy Jim odmieni jej los i odbuduje jej zachwianą pewność siebie? 
 
 Nasza bohaterka ma 25lat i jest psychologiem. Wydawało by się że to dorosła kobieta z głową na karku z odpowiednim, statecznym wykształceniem. Niestety, autorka serwuje nam przemyślenia godne 16-latki (bez urazy), w pseudo psychologicznym wydaniu. I to jest mój największy zarzut. Początek to totalna jazda bez trzymanki, jednak na szczęście im bliżej końca tym trochę mniej gadania, a więcej czynów. 
 
 Uważam, że gdyby wyciąć tak 100 stron analizy psychologicznej, trochę popracować nad tym polskim "wydaniem" Ameryki, albo osadzić wydarzenia w jakimś innym miejscu, to mogło by się skończyć fajnie. Bo czuć możliwości autorki, szkoda tylko, że w ostatnich 50 stronach. 
Ocena @esclavo:
serce  1 Polubienie
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Winna
Winna 7.5 /10
Alicja Sinicka
Autorka "Oczu wilka” powraca z nową, sensacyjną historią miłosną! Wendy ma dopiero 25 lat, a czuje ...
Komentarze

Inne recenzje @esclavo

Książka "50 twarzy Tindera"

"Czytając opisy jej przygód, będziesz wybuchać na przemian śmiechem i płaczem." Powyższy cytat pochodzi z opisu ksi...

Książka Jeszcze będziemy szczęśliwi

"Rzeczy ważne trzeba pojmować i codziennie wkładać trud, by ich nie zapomnieć." O literaturze młodzieżowej powiedzia...

Nowe recenzje

Książka Syreny z Tytana

Kurt Vonnegut jest autorem, po którego książki chciałam sięgnąć już od dłuższego czasu. Cóż, nie ukrywajmy, komu z nas ...

Książka Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym

Czytając "Agonię" spodziewałam się thrillera lub kryminału... A tutaj niespodzianka. Trafiłam na reportaże, które bardz...

@Monika_Bocwinska @Monika_Bocwinska
Książka Dziewczyna od trawnika

Poprzedniej książki Doroty Pasek nie czytałam, dlatego nie miałam pojęcia, co mnie czeka. ,,Dziewczyna od trawnika" zac...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się