Recenzja książki Cygańska narzeczona

Cygańska narzeczona

Autor: @jjoollkkaa.20 ·2 minuty
2022-11-15 1 komentarz 1 Polubienie
~ Susana Macaya jest młodą córką Cygana, która od samego początku na prośbę matki, wychowywana jest z dala od tradycji romskiej.
Pewnego dnia podczas swojego wieczoru panieńskiego kobieta nie wraca do domu.
A dwa dni później jej zwłoki zostają znalezione w ogrodach Quinta de Vista Alegre, w madryckiej dzielnicy Carabanchel.
Na pierwszy rzut oka mogło by się wydawać, że to niby zwykłe morderstwo, ale po głębszym zbadaniu denatki okazuje się, że ofiara została poddana takim samym rytualnym torturom jak jej nieżyjąca siostra Lara. Kobieta, która zginęła siedem lat wcześniej w tych samych okolicznościach i tuż przed własnym ślubem.
Dziwnym trafem obie sprawy są bardzo ze sobą powiązane...
Pozostaje tylko pytanie, kto zabił skoro zabójca Lary siedzi nadal w więzieniu?
Są dwie odpowiedzi: albo ktoś wzorował się na poprzednim zabójstwie mordując młodszą siostrę albo za kratami siedzi niewinny człowiek.

Do sprawy powołana zostaje policyjna 50 - letnia weteranka, inspektor Elena Blanco.
Wielka miłośniczka grappy, kolekcjonerskich samochodów, karaoke i seksu w autach terenowych.
Kobieta, po traumatycznych przejściach, która obiecała sobie wymierzać sprawiedliwość tym, którzy na to zasłużyli!
Czy Elena zdoła rozwikłać sprawę zabójstwa sióstr?
Jedno jest pewne na pewno będzie to długa i bardzo zawiłe zdanie które pozwoli wniknąć w umysł psychopatycznego mordercy.

~"CYGAŃSKA NARZECZONA" jest pierwszym tomem serii kryminalnej otwierającej cykl z Inspektor Blanco, powieści, która zdobyła wielką popularność poza granicami naszego kraju.
~Jest to tak naprawdę pierwsza część, która została napisana przez trójkę autorów ukrywających się pod dość ciekawym pseudonim Carmen Mola.
Dlatego będąc już jakiś czas po lekturze wcale się nie dziwię, że o tym tytule jest dość głośno poza granicami naszego kraju.
~Unikatowa, a zarazem elektryzująca fabuła wraz z duszną atmosferą, mrocznym prologiem zabiera nas w zakamarki umysłu psychopatycznego mordercy. Barbarzyńscy, który wraz z okrutnymi metodami nie cofnie się przed niczym w celach unicestwienia swojej ofiary.
Do tego stopnia, że z wielką precyzją przy pomocy niezbędnych ku temu narzędzi wywierca otwory w czaszce jeszcze żyjącej kobiety, abym móc wpuścić tam larwy, które będą delektować się mózgiem ofiary...jak dla mnie przerażające, a uwierzcie, że takich opisów tu nie brakuje! Woooow!
~ Oprócz kilku brutalnych smaczków z miejsca zbrodni, pragnę dodać, że cała akcja rozgrywa się w urzekająco pięknym gorącym Madrycie stolicy Hiszpanii.
Co nieraz uspokajało naszą czujność, aby wraz z zawiłą zagadką kryminalną, poszukiwaniach prawdziwego przestępcy pozwoliło odkrywać prawdę o zatrważającej warstwie obyczajowo- społecznej jej mieszkańców wraz z kulturą romską, co stało się dość ciekawym smaczkiem w całości tej skomplikowanej historii.
~ "Cygańska narzeczona" to fenomenalnie utkana historia kryminalna, przeplatana ludzkimi dramatami, z mazistym momentami wręcz kasandrycznym klimatem, gęstą atmosferą, pokrętną siecią intryg, drastyczną zbrodnią oraz spektakularnym zakończeniem, którego nie spodziewa się największy "wyjadacz kryminałów"
Takiej historii oraz momentów zaskoczenia było właśnie mi potrzeba! Ta fabuła zostanie ze mną na długo!
O tej książce niech będzie głośno, a ja czekam na kolejne losy inspektor Eleny Blanco!
Bezapelacyjnie polecam! J.K.

Moja ocena:

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Cygańska narzeczona
Cygańska narzeczona
"Carmen Mola"
8.5/10
Cykl: Inspektor Blanco, tom 1
Susana Macaya, córka Cygana wychowana z dala od romskich tradycji, znika po swoim wieczorze panieńskim. Zwłoki zostają odnalezione dwa dni później w ogrodach Quinta de Vista Alegre w madryckiej dziel...
Komentarze
@klaudia.nogajczyk
@klaudia.nogajczyk · około miesiąca temu
Bardzo się cieszę, że będzie kontynuacja Elena jest świetna. Tytuł bardzo mocny już od samego początku.
Cygańska narzeczona
Cygańska narzeczona
"Carmen Mola"
8.5/10
Cykl: Inspektor Blanco, tom 1
Susana Macaya, córka Cygana wychowana z dala od romskich tradycji, znika po swoim wieczorze panieńskim. Zwłoki zostają odnalezione dwa dni później w ogrodach Quinta de Vista Alegre w madryckiej dziel...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @jjoollkkaa.20

Klub kłamców
Klub kłamców

~ Natalie po przeprowadzce do brata - Jaya, który uległ wypadkowi zatrudnia się w elitarnej szkole dla bogaczy w Falcon Academii, pełniąc w niej rolę asystentki administ...

Recenzja książki Klub kłamców
Oszustka
Oszustka

"Przeszłości nie da się zmienić. Można ją jednak oszukać". ~ Debiuty chyba nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać. Dlatego zawsze sięgam po nie z wielką przyjemnością, gdy...

Recenzja książki Oszustka

Nowe recenzje

Unikalny rzut
Unikalny rzut
@annawalczak87:

Cześć moliki 😍 znacie książki Tijan ? A może jeszcze nie mieliście okazji poznać ? Moją ulubioną i ukochaną książką aut...

Recenzja książki Unikalny rzut
Jej szef
jej szef
@lalkabloguje:

To moje kolejne spotkanie z braćmi Burzyńskimi. Niestety ostatnie i już będę za nimi tęsknić. Który z braci przypadł mi...

Recenzja książki Jej szef
Nieustraszeni i poszukiwanie skarbu
To nie magia, to emocje!
@Strusiowata:

Gdy szukałam ciekawych i mądrych lektur dla dzieci w wieku 7-9 lat wpadła mi w ręce seria Nieustraszeni autorstwa Elsy ...

Recenzja książki Nieustraszeni i poszukiwanie skarbu
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl