TYLKO U NAS

Recenzja książki Cyberpunk 2077. Oficjalny Kompletny Poradnik. Edycja Kolekcjonerska

MROCZNA PRZYSZŁOŚĆ NIGHT CITY

Autor: @jagodabuch ·3 minuty
2021-01-09 Skomentuj 6 Polubień

Cyberpunk 2077. OFICJALNY KOMPLETNY PORADNIK. EDYCJA KOLEKCJONERSKA.


Niedawno opisywałam przewodnik po Cyberpunku a dziś poradnik po grze. Cieszę się, że mam taką okazję, bo gra mimo wielu błędów i bugów ma ciekawą historię i wprowadza nas w przepiękny kolorowy świat Night City. Gra otwiera się na nas bardzo szeroko dając ogromną dowolność w prowadzeniu rozgrywki. To my decydujemy kim zostanie nasz nietuzinkowy bohater z którym troszkę poniekąd się utożsamiamy. To od nas zależy jak zbudujemy naszego bohatera i kim będzie: hakerem, cyberninją czy rewolwerowcem, a może zupełnie kimś innym. Budujemy jego legendę z każdą podjętą przez nas decyzją. Gra daje nam wolność i cały czas zachęca do nowych eksperymentów, dzięki temu mamy poczucie, że robimy coś niesamowitego i niezwykłego. Dzięki pomocy poradnika możemy zostać prawdziwą legendą Świata Night City i dobrze się przy tym bawić.


Coś o samym poradniku?


Okładka działa jak magnes, małym mankamentem tak jak w przypadku przewodnika, jest dość spory. Poradnik jest bardzo obszerny bo aż 500 stron, jest wysokiej jakości drukiem opatrzonym w bardzo bogatą ilość kolorowych zdjęć i szczegółowych opisów. Jest to kompendium wiedzy o grze.


Jego zawartość?


Szybki start – cel każdego rozdziału i co w nim znajdziemy.

Night City – znajdziemy sporą liczbę ciekawych postaci, którzy mają własną agendę i rolę do odegrania w naszej początkowej rozgrywce. Oś czasu historii od 1990-2077 dokładnie opisany, aby przybliżyć nam wydarzenia tamtego czasu. I w końcu Night City, główne dzielnice, które mają swój indywidualny klimat, kulturę i grupy etniczne. Możemy tutaj stworzyć korzyści wynikające z relacji międzyludzkich, co stanowi główny element rozgrywki w naszej grze.

Elementarz – pozwoli nam w początkowych fazach naszej drogi bez zagłębiania się w historię zapoznać z konceptami i mechanikami rozgrywki.

Solucja – będzie nam służyć jako przewodnik do którego będziemy często wracać nie ważne w jakim miejscu fabuły się znajdziemy. Tu znajdziemy obszerny schemat całej struktury gry i jak odblokować poszczególne zadania oraz omówione podstawowe linie fabularne podkreślające cele opcjonalne, które są kluczowe w naszej opowieści.

Zadania Główne – opisane są od najłatwiejszego do najtrudniejszego, co pozwoli nam robić postępy w grze.

Zadania poboczne – szczegółowo opisane i również uporządkowane od najłatwiejszych do najtrudniejszych zleceń, które mogą być rozbudowane i składać się z mniejszych wątków, które będą tworzyć całość. Mamy również możliwość romansów, co jest ciekawym elementem tej historii.

Podejrzenie cyberpsychozy – napotkać tu możemy aż na 17- stu cyberpsychopatów, którymi interesuje się m.in. Regina Jones, fixerka i była dziennikarka, która bada tzw. „epidemię” w metropolii. Celem będzie neutralizacja wszystkich 17 celów. To od nas będzie zależeć w jaki sposób, przypomnę tylko, że czym lepszy ekwipunek i atuty będziemy posiadać, tym będą dla nas mniejszym wyzwaniem.

Kontrakty – uporządkowane są według okręgów od najłatwiejszego do najtrudniejszego i szczegółowo opisane. Tutaj mamy trochę dowolności, bo to od nas będzie zależeć czyjeś życie jeśli przystanie na nasze warunki. Do wyzwań powinniśmy podejść kreatywnie, popróbować nowych metod na osiągnięcie wymarzonego celu.

Kroniki kryminalne NCPD – mimo iż są to krótkie misje to bywają dla nas sporym wyzwaniem. Często są zaszyfrowane, jednorazowe, zamknięte wydarzenia na małym obszarze np. parkingu.

Atlas – pozwoli nam zaplanować nasze liczne podróże podczas rozgrywek. Są w dużych rozdzielczościach co ułatwia nam nasze poszukiwania.

Ekwipunek – czyli należyte zaopatrzenie naszego bohatera w odpowiedni sprzęt, który pozwoli mu zmienić trudne zadanie w łatwe zwycięstwo.

Odniesienia i analizy – jest to skarbnica wiedzy dla tych, którzy będą chcieli osiągnąć większą sprawność swojej postaci i przeciwników, odpowiadających naszemu stylowi gry.

Dodatki – znajdziemy tu różne drogi zakończenia naszej gry. Bo gra jak wiecie nie ma jednego zakończenia i zachęca nas do ponownego zagrania i wybrania innej ścieżki.

Indeks – jeżeli szukamy konkretnej informacji to dobrze trafiliśmy, jest on stworzony za pomocą słowa kluczowego, ułożonego alfabetycznie.


Mam nadzieję, że w prosty sposób przybliżyłam Wam małą, choć wielką skarbnicę wiedzy o grze Cyberpunk 2077.
Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-01-09

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Cyberpunk 2077. Oficjalny Kompletny Poradnik. Edycja Kolekcjonerska
Cyberpunk 2077. Oficjalny Kompletny Poradnik. Edycja Kolekcjonerska
8/10
Oficjalny kompletny poradnik do gry Cyberpunk 2077 to księga zawierająca wszystkie informacje o grze. Szczegółowo opisuje wszelkie wyzwania i opcje, a także przedstawia uproszczony przebieg całej prz...
Komentarze
Cyberpunk 2077. Oficjalny Kompletny Poradnik. Edycja Kolekcjonerska
Cyberpunk 2077. Oficjalny Kompletny Poradnik. Edycja Kolekcjonerska
8/10
Oficjalny kompletny poradnik do gry Cyberpunk 2077 to księga zawierająca wszystkie informacje o grze. Szczegółowo opisuje wszelkie wyzwania i opcje, a także przedstawia uproszczony przebieg całej prz...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @jagodabuch

Księga Ludensona
Niezwykłe przyjaźnie i tajemnicza księga.

Czytam książki dla dzieci i młodzieży dość często i mimo, że autorka ma na swoim koncie sporo wydanych książek, ja spotykam się z jej twórczością po raz pierwszy. Mój wz...

Recenzja książki Księga Ludensona
Aby, znów było pięknie
Nigdy na nic nie jest za późno…

„W końcu nadchodzi taki dzień. W którym spoglądasz za siebie. Przypominasz sobie jak wiele przeżyłeś. Wówczas najpełniej doceniasz to, co otrzymałeś. Lub myślisz o t...

Recenzja książki Aby, znów było pięknie

Nowe recenzje

Wilk z lasu
Moc księżyca.
@Bookmaania:

"Opowieść to największe bogactwo. Każde zaklęcie to opowieść. I każdy z nas jest opowieścią". Śmierć Tamary najbardzi...

Recenzja książki Wilk z lasu
Będę tobą
Ty będziesz mną, a ja tobą…
@jorja:

Styl Janelle Brown spodobał mi się już w momencie, w którym miałam możliwość zapoznać się z jej pierwszą książką Oszust...

Recenzja książki Będę tobą
Kiedy spałaś
A jeśli to Ty mówisz prawdę, lecz nikt Ci nie w...
@nocna_gwiazdka:

Zastanawialiście się jak by to było, gdyby nikt, ale to absolutnie nikt nie uwierzył Wam w historię, którą opowiadacie?...

Recenzja książki Kiedy spałaś
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl