Cyberpunk 2077. Oficjalny Kompletny Poradnik. Edycja Kolekcjonerska recenzja

MROCZNA PRZYSZŁOŚĆ NIGHT CITY

TYLKO U NAS
Autor: @jagodabuch ·3 minuty
2021-01-09
Skomentuj
6 Polubień

Cyberpunk 2077. OFICJALNY KOMPLETNY PORADNIK. EDYCJA KOLEKCJONERSKA.


Niedawno opisywałam przewodnik po Cyberpunku a dziś poradnik po grze. Cieszę się, że mam taką okazję, bo gra mimo wielu błędów i bugów ma ciekawą historię i wprowadza nas w przepiękny kolorowy świat Night City. Gra otwiera się na nas bardzo szeroko dając ogromną dowolność w prowadzeniu rozgrywki. To my decydujemy kim zostanie nasz nietuzinkowy bohater z którym troszkę poniekąd się utożsamiamy. To od nas zależy jak zbudujemy naszego bohatera i kim będzie: hakerem, cyberninją czy rewolwerowcem, a może zupełnie kimś innym. Budujemy jego legendę z każdą podjętą przez nas decyzją. Gra daje nam wolność i cały czas zachęca do nowych eksperymentów, dzięki temu mamy poczucie, że robimy coś niesamowitego i niezwykłego. Dzięki pomocy poradnika możemy zostać prawdziwą legendą Świata Night City i dobrze się przy tym bawić.


Coś o samym poradniku?


Okładka działa jak magnes, małym mankamentem tak jak w przypadku przewodnika, jest dość spory. Poradnik jest bardzo obszerny bo aż 500 stron, jest wysokiej jakości drukiem opatrzonym w bardzo bogatą ilość kolorowych zdjęć i szczegółowych opisów. Jest to kompendium wiedzy o grze.


Jego zawartość?


Szybki start – cel każdego rozdziału i co w nim znajdziemy.

Night City – znajdziemy sporą liczbę ciekawych postaci, którzy mają własną agendę i rolę do odegrania w naszej początkowej rozgrywce. Oś czasu historii od 1990-2077 dokładnie opisany, aby przybliżyć nam wydarzenia tamtego czasu. I w końcu Night City, główne dzielnice, które mają swój indywidualny klimat, kulturę i grupy etniczne. Możemy tutaj stworzyć korzyści wynikające z relacji międzyludzkich, co stanowi główny element rozgrywki w naszej grze.

Elementarz – pozwoli nam w początkowych fazach naszej drogi bez zagłębiania się w historię zapoznać z konceptami i mechanikami rozgrywki.

Solucja – będzie nam służyć jako przewodnik do którego będziemy często wracać nie ważne w jakim miejscu fabuły się znajdziemy. Tu znajdziemy obszerny schemat całej struktury gry i jak odblokować poszczególne zadania oraz omówione podstawowe linie fabularne podkreślające cele opcjonalne, które są kluczowe w naszej opowieści.

Zadania Główne – opisane są od najłatwiejszego do najtrudniejszego, co pozwoli nam robić postępy w grze.

Zadania poboczne – szczegółowo opisane i również uporządkowane od najłatwiejszych do najtrudniejszych zleceń, które mogą być rozbudowane i składać się z mniejszych wątków, które będą tworzyć całość. Mamy również możliwość romansów, co jest ciekawym elementem tej historii.

Podejrzenie cyberpsychozy – napotkać tu możemy aż na 17- stu cyberpsychopatów, którymi interesuje się m.in. Regina Jones, fixerka i była dziennikarka, która bada tzw. „epidemię” w metropolii. Celem będzie neutralizacja wszystkich 17 celów. To od nas będzie zależeć w jaki sposób, przypomnę tylko, że czym lepszy ekwipunek i atuty będziemy posiadać, tym będą dla nas mniejszym wyzwaniem.

Kontrakty – uporządkowane są według okręgów od najłatwiejszego do najtrudniejszego i szczegółowo opisane. Tutaj mamy trochę dowolności, bo to od nas będzie zależeć czyjeś życie jeśli przystanie na nasze warunki. Do wyzwań powinniśmy podejść kreatywnie, popróbować nowych metod na osiągnięcie wymarzonego celu.

Kroniki kryminalne NCPD – mimo iż są to krótkie misje to bywają dla nas sporym wyzwaniem. Często są zaszyfrowane, jednorazowe, zamknięte wydarzenia na małym obszarze np. parkingu.

Atlas – pozwoli nam zaplanować nasze liczne podróże podczas rozgrywek. Są w dużych rozdzielczościach co ułatwia nam nasze poszukiwania.

Ekwipunek – czyli należyte zaopatrzenie naszego bohatera w odpowiedni sprzęt, który pozwoli mu zmienić trudne zadanie w łatwe zwycięstwo.

Odniesienia i analizy – jest to skarbnica wiedzy dla tych, którzy będą chcieli osiągnąć większą sprawność swojej postaci i przeciwników, odpowiadających naszemu stylowi gry.

Dodatki – znajdziemy tu różne drogi zakończenia naszej gry. Bo gra jak wiecie nie ma jednego zakończenia i zachęca nas do ponownego zagrania i wybrania innej ścieżki.

Indeks – jeżeli szukamy konkretnej informacji to dobrze trafiliśmy, jest on stworzony za pomocą słowa kluczowego, ułożonego alfabetycznie.


Mam nadzieję, że w prosty sposób przybliżyłam Wam małą, choć wielką skarbnicę wiedzy o grze Cyberpunk 2077.
Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-01-09
× 6 Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Cyberpunk 2077. Oficjalny Kompletny Poradnik. Edycja Kolekcjonerska
Cyberpunk 2077. Oficjalny Kompletny Poradnik. Edycja Kolekcjonerska
8/10

Oficjalny kompletny poradnik do gry Cyberpunk 2077 to księga zawierająca wszystkie informacje o grze. Szczegółowo opisuje wszelkie wyzwania i opcje, a także przedstawia uproszczony przebieg całej prz...

Komentarze
Cyberpunk 2077. Oficjalny Kompletny Poradnik. Edycja Kolekcjonerska
Cyberpunk 2077. Oficjalny Kompletny Poradnik. Edycja Kolekcjonerska
8/10
Oficjalny kompletny poradnik do gry Cyberpunk 2077 to księga zawierająca wszystkie informacje o grze. Szczegółowo opisuje wszelkie wyzwania i opcje, a także przedstawia uproszczony przebieg całej prz...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @jagodabuch

Noah
Romans pod australijskim niebem

"Noah. Aussie Brothers #1" to gorący romans osadzony na australijskiej farmie, który wciąga czytelnika od pierwszych stron. Karolina Zielińska stworzyła historię pełną n...

Recenzja książki Noah
Karboland
Labirynt ludzkich losów

"KarboLand" to fascynujący zbiór opowiadań, które ukazują złożoność ludzkich losów splatających się w jednym z najbardziej wielokulturowych miejsc w Polsce – Wałbrzychu....

Recenzja książki Karboland

Nowe recenzje

Gniew Halnego
Gniew halnego - recenzja
@wolinska_ilona:

Bardzo lubię historie, których fabuła rozgrywa się w górach, uwielbiam również debiuty, szczególnie te, które wychodzą ...

Recenzja książki Gniew Halnego
Niepokorna
Niepokorna.Polsko-Włoska historia miłosna
@zaczytana_k...:

,,KAŻDY Z NAS PRZECIEŻ TRAFIA W SWOJEJ HISTORII NA JAKIŚ ZAKRĘT.JEDNI NA BARDZIEJ ,INNI NA MNIEJ WYMAGAJĄCY,ALE ŻYCIE T...

Recenzja książki Niepokorna
Zemsta Walentynki
Zemsta Walentynki
@Spizarnia_k...:

"- Miłości wielkiej kochanie jak psiego psa oddanie, po wsze czasy trwającej, na śmierć i życie będącej... Walcia pocz...

Recenzja książki Zemsta Walentynki
© 2007 - 2024 nakanapie.pl