Recenzja książki Mów jak Amerykanin

Perfekcyjny angielski.

SA
@SandraNightingale · 2019-02-10 16:01:08
Książka D. K. Kubisiak jest świetnym kompendium wiedzy o języku angielskim. Można ją przeczytać od deski do deski lub delektować się wybranym zagadnieniem językowy. Pozycja ta z pewnością sprawdzi się u tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką języka angielskiego, oni znają tutaj informacje, które pozwolą im nie popełniać podstawowych błędów. Ci, którzy szlifują swój język angielski, znajdą tutaj ciekawostki językowe, które pozwolą im swobodniej nim władać . 
Autorka w siedmiu rozdziałach omówiła takie zagadnienia jak : problemy z wymową, gramatykę angielską w różnych jej aspektach, język potoczny, idiomy oraz obyczaje i święta amerykańskie. Dzięki bardzo jasnym, obrazowym opisom autorka przybliża nam poprawną wymowę i sposoby jej doskonalenia.  Zwraca ona również uwagę na najczęściej popełniane błędy przez Polaków i jak pracować nad sobą, aby unikać złego sposobu wymawiania słów. Bardzo obszernie została omówiona też kwestia gramatyki angielskiej i jej różnych zagadnień. Szczególnie tych, które sprawiają nam wiele problemów i nie możemy ich pojąć, gdyż nie mamy ich odpowiedników w języku polskim. Autorka podsuwa nam różne przykłady,  ich opisy oraz szybkie sposoby na opanowanie materiału. 
  jak szybko i skutecznie je zrozumieć. W książce tej znajdziemy też spory zakres języka potocznego , aby móc opanować materiał, który przyda nam się w potocznych rozmowach i sytuacjach życia codziennego.  Doskonale też jest przygotowany rozdział z idiomami, gdzie znajdziemy zestawienie idiomów polskich i ich odpowiedników w języku angielskim.  I na koniec mamy rozdział, w którym autorka przybliża nam kulturę amerykańską i opisuje różne święta, tradycje i zwyczaje. 
Książka z pewnością godna polecenia. Czyta się ją bardzo dobrze mimo, że zagadnienia gramatyczne i językowe nie należą do najłatwiejszych tematów pisarskich. 

Ocena @SandraNightingale:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Mów jak Amerykanin
Mów jak Amerykanin 10 /10 Where there is a will there’s a way – dla chcącego nic trudnego. Jak prawidłowo wymówić wyraz Polan...
Komentarze
@w.moich.kregach
@w.moich.kregach · 5 miesięcy temu
Brzmi ciekawie 😊
serce

Inne recenzje @SandraNightin...

Książka Ocean odrzuconych. Klątwa wiecznego tułacza

Autorka drugiego tomu Oceanu Odrzuconych przenosi nas w świat lat 20 , 30 i 40 w Europie. Lotta to wykształcona, niez...

Książka O Zeusie, innych bogach i ludziach

Każdy z nas z pewnością choć raz zetknął się w swoim życiu z mitologią. W większości przypadków spotkanie to...

Nowe recenzje

Książka Okruchy lustra

Gdy rozpoczyna się czytanie książki pt. '' Okruchy lustra'' autorstwa debiutującej pisarki Pani Agnieszki Pyzel odnosi...

AN
@Anna30
Książka Tańcząc z delfinami

Claire Murray to dwudziestodwuletnia młoda dziewczyna, która zamiast żyć zwyczajnie i cieszyć się z tego co ma ciągle s...

AL
@alien125
Książka Dziewczynka z atramentu i gwiazd

W swojej debiutanckiej powieści pt. „Dziewczynka z atramentu i gwiazd” Kiran Millwood Hargrave przenosi czytelników na ...

@Anna_Michalska @Anna_Michalska

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"