7 książek na pożegnanie lata ⛱️

@dominika.nawidelcu
{} 2019-09-17 {} 1 komentarz
7 książek na pożegnanie lata ⛱️
Lato nieubłaganie dobiega końca. Dni stają się coraz krótsze, a temperatury niższe. Do łask wracają koce i ciepłe swetry, a wraz z nimi... chandra. Nie dajmy się jej! Z dobrą książką można utrzymać wakacyjny optymizm. Oto nasz ranking powieści pełnych słońca i ciepłych emocji.

Dwutomowa seria „Szczęście all inclusive” Krystyny Mirek


Obydwa tomy opowiadają o perypetiach miłosnych Beaty, dziewczyny jak magnes przyciągającej mężczyzn... wymagających opieki. Pierwszy tom zaczyna się od życiowych katastrof. Najpierw Beata traci pracę, a zaraz potem w drobny mak rozpadają się jej marzenia o beztroskich wakacjach. W końcu trafia do Grecji, ale... na zupełnie innych warunkach. Nie jako urlopowiczka, ale pracownica hotelu i nie z chłopakiem, ale sama. Wśród bajecznych krajobrazów będzie musiała na nowo ułożyć swoje życie. Tom drugi jest bezpośrednią kontynuacją wcześniejszego, dlatego mogę wam powiedzieć tylko tyle, że nadal będzie bardzo wakacyjnie, chociaż tym razem los popchnie naszą bohaterkę do Francji. Wrócą stare problemy i niewyjaśnione sprawy. Ale wszystkim tym komplikacjom będzie towarzyszyć wakacyjny klimat i równie beztroskie widoki. Gwarantuję, poczujecie się jakbyście byli na miejscu!

👉Dwutomowa seria „Szczęście all inclusive” Krystyny Mirek

Seria „Przylądek wichrów” Agnieszki Krawczyk

 
Tym razem przyjdzie nam „ładować baterię” nad naszym polskim morzem. Seria na ten moment również składa się z dwóch części. Pierwszy tom „Lato wśród wydm” zaczyna się od nietypowej prośby. Matylda, zajmująca się tworzeniem artystycznych gobelinów, ma przygotować dom na sprzedaż. Pomimo tego, że nieruchomość znajduje się nad malowniczym morzem... nikt nie chce jej kupić. Nasza bohaterka obiecuje więc przyjaciółce zająć się aranżacją wnętrza. Kiedy jedzie do Dębek nie spodziewa się, że na miejscu pozna przystojnego archeologia oraz całe mnóstwo problemów do rozwiązania. Tom drugi, czyli „Róża wiatrów”, również dzieje się bezpośrednio po pierwszej części. Chociaż wiele udało się osiągnąć, niektóre historie wciąż nie dotarły do szczęśliwego zakończenia. Czy tym razem im się to uda? Rozgrzani słońcem, pooddychamy morską bryzą i spróbujemy stawić czoło przeciwnościom losu.

👉Seria „Przylądek wichrów” Agnieszki Krawczyk
 

„Słodko-gorzkie lato” Siobhan Vivian

 
Tym razem mam dla was bardziej młodzieżowy tytuł. Dla Amelii właśnie zaczęły się wakacje, zgodnie z jej planami najlepsze w życiu. W tym roku ma bowiem objąć kierownicze stanowisko miejscowej budki z lodami. Jednak nic nie dzieje się tak, jak powinno. Właścicielka umiera, a jej wnuk przejmuje cały interes. Pojawiają się nieuchronne tarcia i... nieprzewidziane emocje. Nie ma chyba bardziej dosłownego symbolu lata niż lody. Jednak prowadzenie budki z nimi to wcale nie jest bułka z masłem. Amelia będzie musiała rozwiązać niejeden problem i... nie stracić na tym całej magii wakacji. Będzie słodko, gorzko i... romantycznie.

👉„Słodko-gorzkie lato” Siobhan Vivian
 

„Antolka” Magdalena Kordel

 
Nie dajcie się zwieść okładce, to również powieść młodzieżowa. Początek wakacji staje się dla Antolki krokiem w nieznane. Bierze plecak, rusza w drogę i o włos unika tragedii. Ma to szczęście, że gdy sama stara się napytać sobie biedy, w okolicy jest porządny chłopak. Janek, bo tak ma na imię jej wybawca, pomaga jej spojrzeć na życie od innej strony. Czy romantyczny rejs statkiem i wakacyjny klimat nakierują losy dziewczyny na właściwe tory?

👉„Antolka” Magdalena Kordel

„Lato utkane z marzeń” Gabriela Gargaś

 
W Bieszczadzkim pensjonacie czas płynie inaczej. A już podczas lata jest wyjątkowo leniwie. Nie zmienia to jednak faktu, że również tam każdy ma swoje małe i duże problemy. „Lato utkane z marzeń” to kontynuacja powieści „Wieczór taki jak ten”. Michalina, która poznała wtedy pewnego wyjątkowego mężczyznę, bardzo za nim tęskni. Jednak jego przyjazd nie oznacza od razu końca wszystkich zmartwień. Ich miejsce zajmują nowe, bardziej dotkliwe. Czy beztroski, słoneczny klimat Bieszczad pomoże rozwiać ciemne chmury nad jej głową?

👉„Lato utkane z marzeń” Gabriela Gargaś
 
Czy brakuje wam wakacyjnego klimatu? Tego letniego zapachu powietrza, za którym będziemy tęsknić kolejny rok? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po książki z mojej listy. A może sami możecie mi polecić wakacyjny tytuł? Czekam na wasze ulubione powieści z latem w tle :)

Komentarze

@Paulka
@Paulka · prawie 2 lata temu
Ja się już przestawiam, na wersje jesienne ;)
{}× 1
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu · prawie 2 lata temu
Ja ciągle walczę :D
{}× 1
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe