Zapraszamy na X Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” 2022

Autor: Izabela Vernau ·1 minuta
2022-03-22 1 komentarz 6 Polubień
Zapraszamy na X Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” 2022

Masz kilka dni wolnego pod koniec marca i lubisz powieści kryminalne? Zapraszamy Cię do Piły na X Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” 2022 organizowany w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2022 roku.

 

To będą cztery niezwykle ciekawe dla miłośników powieści sensacyjnych dni, w czasie których odbędą się spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami. Wśród zaproszonych gości, z którymi spotkają się uczestnicy festiwalu, są m.in.:

  • Tomasz Raczek – znany krytyk filmowy, publicysta, ale również autor książek,
  • Ryszard Ćwirlej – pisarz kryminałów, autor znanego cyklu powieści kryminalnych w klimacie PRL-u –„Milicjanci z Poznania”,
  • Robert Małecki – autor powieści sensacyjnych, który podczas rozmowy „Od debiutu do mistrzostwa” opowie m.in. o swojej karierze literackiej.
  • Niewątpliwą atrakcją Festiwalu będą dwa spotkania:
  •  z Justyną Kopińską, dziennikarką, socjolożką, autorką książek z gatunku literatury faktu – „Polska odwraca oczy”,
  •  „Zagraj mi na drogę”, czyli spotkanie z czeską pisarką kryminałów oraz scenariuszy filmowych, Ivą Procházkową, autorką cyklu z detektywem Mariánem Holiną.

 

Organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach. Przygotowano dla nich grę detektywistyczną „Powieściowy skarb”, która odbędzie się w trakcie spotkania z Zofią Staniszewską, autorką cyklu książek dla najmłodszych – „Ignacy i Mela na tropie złodzieja”. Natomiast najważniejszym wydarzeniem, którym zakończy się festiwal, będzie ogłoszenie laureatów nagrody dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021. Wszystkich zainteresowanych kryminałami zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem festiwalu.

 

Jeśli odwiedzisz X Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” 2022, nie zapomnij podzielić się swoimi wrażeniami na naszym portalu. Czekamy na Wasze relacje.

 

Izabela Vernau

Korekta: Gabriela Danel

grafika: https://www.pila.pl/kalendarz-wydarzen/2732347e26982d19b7ac421fca0d921b.html

× 6 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@bookovsky2020
@bookovsky2020 · ponad rok temu
Zapowiada się wspaniale, ale ode mnie Piła jednak nie jest rzut beretem ;)
© 2007 - 2023 nakanapie.pl