Dr hab. Jakub Adamski

Dr hab. Jakub Adamski

Autor, 35 lat
Obserwuj
Urodzony w 1985 roku w Polsce
Mediewista, adiunkt w Katedrze Historii Sztuki Dawnej.

Magisterium otrzymał w 2009 r., zaś doktoryzował się w 2011 r. w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2012 r. pracownik Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2016-2020 wicedyrektor Instytutu ds. studenckich. Habilitację uzyskał w styczniu 2019 r. na podstawie rozprawy Gotycka architektura sakralna na Śląsku w latach 1200–1420.

Jakub Adamski jest stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – program START (edycja 2014 – stypendia dla naukowców do 30 roku życia) i laureatem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców (2015). Od 2019 członek Rady (Councillor) Europejskiej Sieci Historyków Architektury (EAHN; kadencja 2019–2022). W roku 2020 ewaluator osiągnięć naukowych Czeskiej Akademii Nauk (AV ČR).

Prywatnie jest pasjonatem muzyki dawnej i romantycznej, zwłaszcza form kantatowo-oratoryjnych, symfoniki oraz opery od baroku do Richarda Wagnera i Richarda Straussa.

Kategorie
Architektura , Historia

Książki (2)

Sortowanie:
Hale z poligonalnym chórem zintegrowanym w architekturze gotyckiej na terenie Polski
2 wydania
Hale z poligonalnym chórem zintegrowanym w architekturze gotyckiej na terenie Polski
Dr hab. Jakub Adamski
Głównym celem niniejszej książki jest gruntowna analiza grupy późnogotyckich kościołów z terenu Polski, które zaliczają się do specyficznego typu przestrzennego, nazwanego przeze mnie halą z poligonal...
Chrzest – św. Wojciech – Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna
Chrzest – św. Wojciech – Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna
Jerzy Strzelczyk, Dariusz Andrzej Sikorski, Miłosz Sosnowski, Tomasz Janiak ...
Katalog wystawy. Artykuły: Jerzy Strzelczyk, Gniezno – stolica i metropolia w okresie wczesnego średniowiecza Dariusz Andrzej Sikorski, Chrzest Polski i początki Kościoła w Polsce (do pierwszej połow...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Dr hab. Jakub Adamski

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe