Alphonse Daudet

Alphonse Daudet

Autor
Obserwuj
9 /10
2 oceny z 2 książek,
przez 2 kanapowiczów
Francuski pisarz, poeta, publicysta. Urodzony w Prowansji, której był gorącym propagatorem i poświęcił jej wiele swych utworów. Autor "Listów z mojego młyna", "Tartarin z Taraskonu", "Tartarin w Alpach", "Port Taraskon" i sztuki "Arlezjanka". Uznany za jednego z czołowych pisarzy francuskich.
Popraw tę stronę

Książki (5)

Sortowanie:
Książka Koza Pana Seguin
Koza Pana Seguin
Alphonse Daudet
{}10/10
Każdy z nas chce być wolny, a życie w niewoli odbiera jako zamach na własną suwerenność. Podobnie było w przypadku pięknej kozy Blanchette z bajki o „Kozie Pana Sequin”. Była to młoda, biała koza z bu...
Książka Lettres de mon moulin
Lettres de mon moulin
Alphonse Daudet
Quatre histoires de la célebre oeuvre de Daudet: La chevre de M. Seguin, La mort du Dauphin, Le Curé de Cucug-nan et Le Secret de maître Cornille.
Książka Listy z mojego młyna
Listy z mojego młyna
Alphonse Daudet
Zbiór opowiadań dotyczących współczesności autora. Przywołane zostały także miejscowe bajki.
Książka Listy z mojego wiatraka. Wybór opowiadań
Listy z mojego wiatraka. Wybór opowiadań
Alphonse Daudet
Książka zawiera zbiór dowcipnych, acz refleksyjnych felietonów, zamieszczanych przez kilka lat w paryskich dziennikach, których autorem jest Alfons Daudet. W listach do swoich przyjaciół opisuje on ży...
Książka Nowelle
3 wydania
Nowelle
Alphonse Daudet, Catulle Mendès, Alfons Daudet
Klasyka na e-czytnik to kolekcja lektur szkolnych, klasyki literatury polskiej, europejskiej i amerykańskiej w formatach ePub i Mobi. Również miłośnicy filozofii, historii i literatury staropolskiej z...

Cytaty Alphonse Daudet

Zaskakujesz mnie… Proponują Ci pracę w dzienniku paryskim i ty masz odwagę odmawiać…?! Będziesz mieć dobre wynagrodzenie i poważanie. Nie?… Nie chcesz…?! Wolisz być wolny? Wiec posłuchaj, oto historia o „Kozie Pana Seguin”. Odkryjesz cenę wolności.
Niemniej jednak, Pan Seguin nie zniechęcił się utratą sześciu kóz i kupił siódmą. Nazwał ją Blanchette, ponieważ była cała biała. Tym razem postanowił otoczyć ją szczególną opieką, a ponieważ była bardzo młoda, więc był przekonany, że zostanie u niego na zawsze.
Któregoś dnia, koza patrząc w stronę gór, mówiła do siebie: „Jak tam musi być dobrze! Jakaż to musi być przyjemność brykać pośród krzewów bez tego sznura na szyi, który tak uciska mi gardło! To dobre dla osła lub woła szczypać trawkę w zamknięciu. Kozy potrzebują wolności.".
{} Dodaj cytat

Obserwujący

@agnieszka3211

Komentarze

{}