Arthur Golden

Arthur Golden

Autor, 65 lat 584 czytelników
Obserwuj
8.5 /10
213 ocen z 1 książki,
przez 213 kanapowiczów
Urodzony 6 grudnia 1956 roku w USA (Chattanooga)
Arthur Golden – amerykański pisarz, japonista i historyk sztuki. Ukończył studia na Harvardzie, kierunek:historia sztuki. Specjalizuje się w sztuce japońskiej. Pracował w Tokio po powrocie do Stanów zamieszkał w Brookline (Massachusetts) z żoną i dwójką dzieci. "Wyznania gejszy" to jego pierwsza powieść.

Książki

Wyznania gejszy
16 wydań
Wyznania gejszy
Arthur Golden
8.5/10
Młoda japońska dziewczyna zostaje sławną gejszą i przeżywa wielką miłość. Jej niezwykła opowieść, pełna humoru, patosu i niezapomnianych charakterów, to głośny literacki debiut amerykańskiego pisarza...

Obserwujący (1)

@Tessiak

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Arthur Golden

Niedola jest jak uporczywy wicher. Nie tylko każe tkwić ciągle w tym samym miejscu, ale też zrywa wszystko, co da się zerwać, i zostawia obnażone postacie.
Arthur Golden
Być lubianą nie znaczy, że ma się przyjaciół.
Arthur Golden
Lepiej patrzeć w bok, niż zamykać oczy w obawie przed nieuniknionym
Arthur Golden
Smutek to najdziwniejsze z uczuć: czyni nas bezradnymi. Jest jak okno otwarte wbrew naszej woli - przy nim można tylko dygotać z zimna. Z czasem jednak otwiera się rzadziej i rzadziej, aż wreszcie całkowicie stapia się z murem.
Arthur Golden
Ten, kto sprzątnie nagrodę z rąk przyjaciela, staje przed naprawdę niewdzięczną decyzją: musi ukryć łup albo pogodzić się z utratą przyjaźni
Arthur Golden
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl