Arthur Golden

Arthur Golden

Autor 846 czytelników
8.8 321 ocen z 2 książek, przez 294 kanapowiczów
Arthur Golden (ur. 1956 w Chattanooga) – amerykański pisarz, japonista i historyk sztuki. Ukończył studia na Harvardzie, kierunek:historia sztuki. Specjalizuje się w sztuce japońskiej. Pracował w Tokio po powrocie do Stanów zamieszkał w Brookline (Massachusetts) z żoną i dwójką dzieci. "Wyznania gejszy" to jego pierwsza powieść.
Obserwuj Popraw tę stronę

Książki

Książka Wyznania gejszy

Wyznania gejszy

Arthur Golden
8.7/10
Młoda japońska dziewczyna zostaje sławną gejszą i przeżywa wielką miłość.Jej niezwykła opowieść, pełna humoru, patosu i niezapomnianych charakterów, to głośny literacki debiut amerykańskiego pisarza, ...
Książka Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

Arthur Golden
,,Memoirs of a Geisha" is one of the great stories of our time. We follo Sayuri's life: her early years in a small fishing village and as a geisha in Gion. And throughhout her struggle, we know of her...

Cytaty

„ Niedola jest jak uporczywy wicher. Nie tylko każe tkwić ciągle w tym samym miejscu, ale też zrywa wszystko, co da się zerwać, i zostawia obnażone postacie. ”
„ Być lubianą nie znaczy, że ma się przyjaciół. ”
z książki Wyznania gejszy
„ Lepiej patrzeć w bok, niż zamykać oczy w obawie przed nieuniknionym ”
z książki Wyznania gejszy
„ Ten, kto sprzątnie nagrodę z rąk przyjaciela, staje przed naprawdę niewdzięczną decyzją: musi ukryć łup albo pogodzić się z utratą przyjaźni ”
z książki Wyznania gejszy
„ Smutek to najdziwniejsze z uczuć: czyni nas bezradnymi. Jest jak okno otwarte wbrew naszej woli - przy nim można tylko dygotać z zimna. Z czasem jednak otwiera się rzadziej i rzadziej, aż wreszcie całkowicie stapia się z murem. ”
z książki Wyznania gejszy

Komentarze

Obserwujący

@Tessiak

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się