Bernd Thaller

Bernd Thaller

Autor, 65 lat
Obserwuj
Urodzony w 1956 roku w Austrii (Gratz)
Bernd Thaller jest fizykiem matematycznym, który wniósł wkład w kwantowo-mechaniczną teorię spektralną i rozpraszania.  Do jego najważniejszych wyników należą dowody asymptotycznej kompletności (istnienie teorii rozproszenia) dla relatywistycznych układów kulombowskich i pól magnetycznych dalekiego zasięgu, analityczność relatywistycznych funkcji własnych i wartości własnych oraz diamagnetyczna nierówność dla operatorów Schrödingera (solidne oszacowanie jądra ciepła dla pola magnetyczne).  Napisał monografię o równaniu Diraca i dwie książki na temat wizualnej mechaniki kwantowej, wprowadzając i stosując nowe metody wizualizacji funkcji fal kwantowych.  W ostatnich latach skupił się na nauczaniu i matematyce edukacyjnej.  Jego kolekcja klipów filmowych przedstawiających procesy kwantowe i oprogramowanie do wizualizacji dwukrotnie zdobyła Europejską Nagrodę Oprogramowania Akademickiego (w 2000 i 2004 r.).  Był koordynatorem europejskiego projektu rozwoju oprogramowania do nauczania matematyki w szkołach średnich w latach 2005–2008. 
  W 2008 r. Bernd Thaller założył i jest obecnie szefem regionalnego centrum dydaktyki matematyki i geometrii, którego głównym zadaniem jest koordynacja działań instytucji szkolących nauczycieli w Styrii oraz organizacja doskonalenia zawodowego nauczycieli, seminariów i warsztatów .

Książki

Liczby. Ich dzieje, rodzaje, własności
Liczby. Ich dzieje, rodzaje, własności
Alfred S. Posamentier, Bernd Thaller
Liczby otaczają nas, są wszędzie, stanowią ważny element naszej rzeczywistości. Każdego dnia posługujemy się nimi, nie możemy się bez nich obejść. Dla wielu ludzi są również przedmiotem fascynacji, ...

Komentarze

Cytaty Bernd Thaller

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl