Birger Amundsen

Birger Amundsen

Autor, 73 lata 7 czytelników
Obserwuj
7.4 /10
5 ocen z 1 książki,
przez 5 kanapowiczów
Urodzony w 1948 roku w Norwegii
Birger Amundsen – norweski pisarz i dziennikarz. Od pół wieku związany z terenami polarnymi – pracował jako inżynier w European Space Research Organisation w Ny-Ålesundzie, był uczestnikiem ekspedycji organizowanych przez Norweski Instytut Polarny, wreszcie przez dwanaście lat redagował „Svalbardposten”, „najbardziej północną” gazetę na świecie. Autor i redaktor dwunastu książek o Svalbardzie, m.in. Svart hvitt (2001), Uten nåde (2014), kilku filmów dokumentalnych oraz kilkudziesięciu dokumentów radiowych wyprodukowanych dla norweskiego radia NRK, za które był nagradzany na arenie międzynarodowej (m.in. Prix Italia 1996 i Prix Europa 2004). Mieszka w północnej Norwegii.
Kategorie
Biografia

Książki

Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie
Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie
Birger Amundsen
7.4/10
Seria: Reportaż
Trzydziestosiedmioletni Harald Soleim trafił na Svalbard w 1977 roku. Choć planował zostać tam jedynie rok, by potem ruszyć na podbój Ameryki Południowej, Kapp Wijk stało się jego domem na kolejne ...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Birger Amundsen

"Dookoła mnie panuje przedziwna cisza. Bywam tu od lat i widziałem już wszystko. Chatę z desek oszlifowanych do szarości przez wiatry. Wielkie sanie od psiego zaprzęgu na jej tyłach. Stojak na mięso z brunatnymi foczymi tuszkami. Wszystko jest tak, jak zawsze, a jednak coś się zmieniło.
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl