Bogumiła Hawryluk

Bogumiła Hawryluk

Autorka
Obserwuj
10 /10
4 oceny z 1 książki,
przez 4 kanapowiczów
Urodzona w 1963. Lidzbarku Warmińskim, od wielu lat mieszkająca w Ornecie( na Warmii). Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie, na Wydziale Pedagogicznym.Nauczyciel i pedagog z kilkunastoletnim stażem w placówkach oświatowych..Pracę zawodową przerwała jej nagła i ciężka choroba. Niespodziewane zakończenie aktywnej pracy zawodowej, stało się okazją do rozwijania wcześniejszej pasji, jaką była literatura. Czas walki z chorobą wykorzystuje wspierając innych swoim doświadczeniem życia z chorobą jako członek Dobroczynnego Stowarzyszenia Wolontariusze w Polsce.Autorka utworów okolicznościowych na uroczystości szkolne i lokalne, między innymi scenariuszy programów artystycznych na potrzeby Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ornecie, gdzie jednocześnie była instruktorem kultury żywego słowa. " Śmiechem i prawdą" to debiutancki tomik autorki, który ukazał się na rynku..

Książki

Śmiechem i Prawdą - małomiasteczkowe kompleksy i wielkomiejskie absurdy
Śmiechem i Prawdą - małomiasteczkowe kompleksy i wielkomiejskie absurdy
Bogumiła Hawryluk
10/10
Kiedy widzę na ulicy przygnębione twarze młodych ludzi, pogrążonych w beznadziei i marazmie, mam ochotę krzyknąć: To jest Wasze życie! Nikt i nic nie ma prawa odebrać Wam nadziei i radości! Tylko to, ...

Komentarze

JU
@juist30 · około 10 lat temu
Mozna sie usmiac po pachy, ale i zaplakac, bo jednak Polska to dziwny kraj. A tu Pani Bogumila pisze ku pokrzepieniu serc : " Nie wszyscy do mety pierwsi dobiegają, ważne,że startują i się nie poddają!" Takich zlotych mysli jest tu duzo wiecej. Polecam, duza dawka humoru, bystre spostrzezenia, i pewnie kazdy z nas gdzies tam dojrzy siebie ... A to moja ulubiona fraszka "Nic nie robić a zarobić" Pewna szara myszka, Bardzo chciała błyszczeć, Lecz nic nie umiała, Mogła tylko piszczeć. Biegała, piszczała i dołki kopała. Nic nie pomagało, dalej była mała..." Wiecej nie zdradze :-)))
KO
@konczita · około 10 lat temu
Nigdy nie pomyślałabym, że rymy mogą nabrać innego wyrazu. Prawdziwe, ale humorystyczne treści, ujęte w zabawne rymy, tworzą w wykonaniu p. Bogumiły Hawryluk, niesamowitą ucztę dla czytelnika. Jestem pod wrażeniem tego tomiku. W jednym z utworów autorka mówi, że "rymy to nie jest najlepszy pomysł". Ja po lekturze "Śmiechem i prawdą" powiem: Pani Bogumiło! rymy w Pani wydaniu- to wspaniały pomysł! Z niecierpliwością czekam na kolejny tomik.
BH
@bogusia13.63 · około 10 lat temu
juist 30 Bardzo dziękuję! To mój debiutancki tomik,po takiej pięknej opinii odważę się podać asekuracyjnie:) swój cytat, który jednocześnie jest moim mottem.:. " Nie zraża,gdy będę ostatnia na mecie Ważne, że startuję i żyję w tym świecie"- fragment" nie wszyscy do mety dobiegają pierwsi"

Cytaty Bogumiła Hawryluk

W tomiku jest wiele świetnych cytatów autorki.Moje ulubione to: " Są wartości już sprawdzone i tego się trzymaj! Przesiej wszystko przez trzy sita i mózgu używaj!" "On się kamuflował? czy to ona ślepa? Wirtualnie inaczej postrzegasz człowieka." "To nie znaczy, że musisz być wielka, bo to słowo tak wiele skrywa. Często głębiej do serca przemawia, kiedy Janko Muzykant przygrywa!"
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl