Bogumiła Jędrzejewska

Bogumiła Jędrzejewska

Autorka
Obserwuj
Profesor nauk biologicznych, specjalność: ekologia zwierząt i lasu, ochrona przyrody. Pracuje w Zakładzie Badania Ssaków PAN w Białowieży . Absolwentka SGGW, Wydziału Leśnego. 

Prócz licznych prac naukowych z zakresu swojej specjalności zajmuje się także popularyzacją zagadnień kulturowych związanych z Puszczą Białowieską, szczególnie interesuje się i uczestniczy w pracach archeologicznych. 
W połowie lat 90. wspierała kampanię dla powiększenia parku narodowego występując w roli eksperta m.in. na konferencji prasowej zwołanej dzień przed przywiezieniem do Warszawy Pnia z Puszczy w 1994 r. Oboje z mężem Włodzimierzem Jędrzejewskim (także profesorem pracującym w ZBS w Białowieży) zostali uhonorowani przez Pracownię na rzecz Wszystkich Istot tytułem "Dobrodzieja przyrody". 
Współpracowała przy wydaniu kilku książek poświęconych historycznym aspektom gospodarowania w Puszczy Białowieskiej. 

Książki (2)

Sortowanie:
Puszcza Białowieska w pracach przyrodników i podróżników 1831–1863
Puszcza Białowieska w pracach przyrodników i podróżników 1831–1863
Tomasz Samojlik, Piotr Daszkiewicz, Bogumiła Jędrzejewska
Po po­wstaniu li­sto­pa­dowym w dawnej kró­lew­skiej Puszczy Bia­ło­wie­skiej od­chodzi w prze­szłość ro­dzimy wzo­rzec ochrony i tra­dy­cyj­nego użyt­ko­wania lasu. Ostatnia pier­wotna puszcza stre...
Puszcza Białowieska w badaniach przyrodników 1721-1831
Puszcza Białowieska w badaniach przyrodników 1721-1831
Tomasz Samojlik, Bogumiła Jędrzejewska, Piotr Daszkiewicz
Książka o dziejach słynnej puszczy, żubrach i jej innych mieszkańcacach. Pozycja z pogranicza biologii, geografii i historii nauki. Spis treści: 1. Wprowadzenie 2. Gabriela Rzączyńskiego opis żubra ...

Komentarze

Cytaty Bogumiła Jędrzejewska

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl