Burhan Sönmez

Burhan Sönmez

Autor, 63 lata
Obserwuj
Urodzony w 1956 roku w Turcji
Urodził się w centralnej Anatolii dorastał, mówiąc zarówno po kurdyjsku, jak i turecku. Studiował prawo na uniwersytecie w Stambule, pisywał i nadal pisuje do wielu czasopism i dzienników, ma swoją kolumnę w najważniejszym dzienniku tureckim. Członek Human Rights Society (IHD), założyciel TAKSAV (Fundacji na rzecz Rozwoju Społecznego, Kultury i Sztuki). Ciężko ranny podczas policyjnej napaści w 1996 roku, otrzymał pomoc w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkał przez długi czas, wspierany przez organizację Freedom from Torture.

Jako prozaik debiutował w 2009 roku powieścią "Północ", drugą książkę –"Grzeszni i niewinni" – opublikował w 2011, a Stambuł, Stambuł wyszedł w 2015 roku. Jego powieści przekładane są na francuski, niemiecki, duński, włoski, rumuński, albański, arabski, kurdyjski, chorwacki, węgierski, serbski, macedoński, azerski i amharski.

Wykłada literaturę na ankarskiej politechnice (METU), jest członkiem tureckiego i angielskiego PEN, mieszka w Cambridge i Stambule.

Książki

Książka Stambuł, Stambuł
Stambuł, Stambuł
Burhan Sönmez
Dziesięć dni w sercu Stambułu. Dziesięć dni w podziemnym więzieniu, w którym przebywa czterech więźniów. Kiedy nie są torturowani, snują – na podobieństwo bohaterów Dekameronu – opowieści o życiu i mi...

Komentarze

Cytaty Burhan Sönmez

{} Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe