Emily Henry

Emily Henry

Autorka 79 czytelników
Obserwuj
7.4 /10
94 oceny z 4 książek,
przez 81 kanapowiczów
Emily Henry jest amerykańską pisarką, która tworzy historie o miłości i rodzinie, zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.Ukończyła Hope College oraz studia w New York Center for Arts&Media. Aktywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie kładzie ogromny nacisk na stały kontakt ze swoimi obserwatorami.

Emily Henry zadebiutowała w roku 2017 książką „A Milion Junes”, która jest pozycją obowiązkową dla młodych czytelników. Jej kolejna książka, którą opublikowała w tym samym roku – „Miłość, która przełamała świat”, oprócz charakterystycznych wątków romantyczno-obyczajowych, zawiera także elementy świata fantastycznego. To tytuł, który wzbudza emocje i skłania do refleksji. ,W następnych latach autorka publikuje „When the Sky Fell on Splendor”, „Hello Girls”, „People We Meet on Vacation”, „Beach Read”.


Emily Henry dysponuje niezwykle lekkim piórem, a jej powieści czyta się łatwo i szybko. Jej książki cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród młodszych, jak i starszych czytelników. Najnowsza powieść „Beach Read” została okrzyknięta światowym bestsellerem i przetłumaczona na kilkanaście języków.

Książki (4)

Sortowanie:
Miłość, która przełamała świat
2 wydania
Miłość, która przełamała świat
Emily Henry
7.5/10
Zaryzykować przyszłość, zanurkować w nieznane i zdobyć wymarzoną miłość Natalie spędza lato w swoim rodzinnym miasteczku w Kentucky. To ostatnie tak leniwe wakacje przed rozpoczęciem studiów. Dzień za...
Book lovers
2 wydania
Book lovers
Emily Henry
8/10
Named a Most Anticipated Book of 2022 by Oprah Daily ∙ Today ∙ Parade ∙ Marie Claire ∙ Bustle ∙ PopSugar ∙ Katie Couric Media ∙ Book Bub ∙ SheReads ∙ Medium ∙ and more! An insightful, delightful new ...
Ludzie, których spotykamy na wakacjach
Ludzie, których spotykamy na wakacjach
Emily Henry
6.8/10
Nowa wakacyjna powieść autorki bestsellera „Beach read”! Dwójka przyjaciół, dziesięć wakacyjnych wyjazdów i tylko jedna okazja, by się zakochać. Poppy i Alex. Alex i Poppy. Najlepsi przyjaciele, ...
Beach Read
2 wydania
Beach Read
Emily Henry
7.2/10
Międzynarodowy bestseller, który rozpali cię w te wakacje! Zabawna historia miłosna pośród skwierczącego upałem lata. January Andrews to popularna autorka romansów, która ma w sercu i na koncie...

Obserwujący (1)

MA

Komentarze

Cytaty Emily Henry

W końcu na miłość składa się często nie to, co błyszczące, ale to, co praktyczne. To, co się starzeje i rdzewieje tylko po to, by zostać naprawione i wypolerowane. To, co się gubi i co trzeba regularnie zastępować czymś innym".
"To prawda, że nic nie ma takiej mocy ranienia jak miłość, ale nic też nie potrafi tak uzdrowić."
"Czym jest miłość-ciągnie-jeśli nie przedłożeniem cudzych potrzeb nad swoje?"
Właśnie w tamtej chwili sobie to uświadomiłam: kiedy świat wydaje się mroczny i straszny, miłość jest zdolna porwać do tańca, śmiech potrafi odjąć trochę bólu, a piękno może powybijać dziury w lęku. Postanowiłam wtedy, ze moje życie będzie pełne ich trzech – miłości, śmiechu i piękna. Nie tylko ze względu na mnie, ale też ze względu na mamę i na wszystkich ludzi wokół.
(...) miałam wrażenie, że trochę tak było: on udawał, że jest nieskończenie interesujący, ja udawałam, że jestem spontaniczna i beztroska, jak zwykle. Z pozoru bardzo się od siebie różniliśmy, ale gdyby się nad tym głębiej zastanowić, oboje chcieliśmy tego samego. Życia spowitego magicznym blaskiem, takiego, w którym każda kolejna chwila jest wznioślejsza, jaśniejsza i smakowitsza od poprzedniej. Przez następne sześć lat żyliśmy z postanowieniem, żeby błyszczeć dla siebie nawzajem.
Pewnie, miłość się zdarza. (...) Ale lepiej patrzeć na świat realistycznie, żeby nie dostawać ciągle po głowie. A miłość znacznie częściej daje po głowie, niż przynosi wieczne szczęście. Jeśli nie rani ciebie, to ty ranisz kogoś innego. Wchodzenie w związek zakrawa na sado­masochizm. Szczególnie kiedy wszystko, czego możesz chcieć od relacji miłosnej, dostajesz też w przyjaźni, a kiedy ta się kończy, nie niszczysz przynajmniej niczyjego życia.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl