Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz
Zostań fanem autorki:

Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz

Autorka
Prof. dr hab. inż. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz jest profesorem Politechniki Warszawskiej (PW), zatrudniona od 1988 roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych w Instytucie Automatyki i Informatyki Stosowanej, gdzie kieruje Zespołem Złożonych Systemów. Jest również ekspertem i doradcą dyrektora w Głównym Instytucie Górnictwa (GIG).

W latach 2001-2022 była zatrudniona w państwowym instytucie badawczym NASK, gdzie pełniła kolejno funkcje: kierownika zespołu, kierownika pracowni, a w latach 2009-2022 zastępcy dyrektora NASK – dyrektora do spraw naukowych oraz kierownika Centrum Badań i Transferu Technologii. W latach 1999-2001 pracowała w Knowledge Support Systems Group plc., UK. W latach 2010-2016 była ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej działającej w ramach systemu szkolnictwa wyższego.

Od 2012 roku jest członkiem Komitetu Automatyki i Robotyki PAN, przewodniczącą Sekcji Systemów Wspomagania Decyzji. Jest również członkiem Rady Fundacji Krzewienia Nauk Systemowych. Kierowała i była wykonawcą licznych krajowych i międzynarodowych projektów naukowych i badawczo-rozwojowych, w tym w ramach programu TEMPUS, 5 PR UE i 7 PR UE, Horyzont 2020.

Jest autorką i współautorką monografii, podręczników i około dwustu prac opublikowanych w czasopismach, książkach i materiałach konferencyjnych. Są to publikacje z zakresu informatyki, telekomunikacji i automatyki. Prowadzi badania w zakresie systemów wspomagania decyzji, symulacji komputerowej, metod optymalizacji i uczenia maszynowego, programowania równoległego, inżynierii sieci teleinformatycznych i systemów Internetu rzeczy oraz bezpieczeństwa sieci.

Książki

Bezprzewodowe sieci czujników w internecie rzeczy
Bezprzewodowe sieci czujników w internecie rzeczy
Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz, Michał Marks, Piotr Arabas, Andrzej1 "Informatyk" Sikora

Od pewnego czasu żyjemy w świecie, w którym coraz więcej urządzeń powszechnego użytku łączy się z Internetem. Weszliśmy w nową fazę rozwoju globalnej sieci. Systemy zbudowane z połączonych wzajemnie ...

Podziel się pierwszym cytatem autora z innymi Kanapowiczami!
Dodaj pierwszy cytat!

Komentarze