Grażyna Mączkowska

Grażyna Mączkowska

Autorka 8 czytelników
Obserwuj
6.8 /10
7 ocen z 3 książek,
przez 7 kanapowiczów
Chociaż zmieniała miejsca zamieszkania, to nigdy nie opuściła ukochanych Mazur. Z Nowego Miasta Lub. na kilkanaście lat trafiła do Szyman, gdzie w lesie miała własną stajnię i zajmowała się rekreacją konną. Tam zaczęła się przygoda z pisaniem. Teraz zachwyca się Szczytnem, gdzie od niedawna mieszka. „Tatuaże podświadomości” to druga książka autorki, jest swobodną kontynuacją pierwszej, „Powiedz, że mnie kochasz, mamo”. Uwielbia książki i ludzi mających pasje. Kocha las, łąki i spacery we dwoje. Ciesz się życiem, wsłuchuj w siebie, śmiało spełniaj marzenia i świadomie twórz swoją powieść, bo każde życie nią jest – z tą myślą się przyjaźni.

Książki (3)

Sortowanie:
Powiedz, że mnie kochasz mamo
Powiedz, że mnie kochasz mamo
Grażyna Mączkowska
{}5.7/10
Tak bardzo potrzebuję twojej akceptacji. Robię wszystko, żebyś była ze mnie dumna i zadowolona. Czy kiedyś usłyszę od ciebie te dwa proste, piękne słowa? Poruszająca opowieść o tym, że miłość ocala. W...
Tatuaże podświadomości
Tatuaże podświadomości
Grażyna Mączkowska
{}7.7/10
Poruszająca opowieść, która uświadomi nam, że nie da się uciec od złej przeszłości. Akcja zabierze nas na Mazury. Tu poznamy trzy niezwykłe bohaterki. Teresę–bizneswoman prowadzącą własną knajpkę w mi...
Inny wariant życia
Inny wariant życia
Grażyna Mączkowska
{}7/10
Opowieść o Izie i Januszu rozpoczyna się w albumie ze starymi zdjęciami. Kobieta przegląda go i z sentymentem wspomina ich wspólne lata. Poznali się w liceum i oboje zakochali w sobie. Najstarsze zdję...

Obserwujący (1)

@agnieszka3211

Komentarze

Cytaty Grażyna Mączkowska

Każda rzecz, sytuacja, czas, dla każdego ma inne znaczenie, myślę sobie. Dla mnie rodzeństwo to coś oczywistego, dla niego może być niewyobrażalnym szczęściem, wygranym losem na loterii. Cieszy się nami.
Mam tatuaże na podświadomości. Minione życie osiada na niej tatuażami. Na zawsze. Lokuje się tam z dobrymi i złymi. Z całą swoją różnorodnością. Złe tatuaże… A gdyby tak nie karmić ich…? Gdyby tak pielęgnować tylko dobre?
Teraz idę za jego trumną z od dawna uleczonym sercem. Tatuaży też nie czuję. Zachłanna podświadomość magazynuje wszystko, co przeżyliśmy, zarówno dobro, jak i zło. Ale już nie karmię jej złością i pretensjami. Pozytywne myślenie dezaktywowało negatywne działanie złych tatuaży. Są sobie ze mną i w niczym nie wadzą. Idę spokojna, bez nienawiści.
Ten cierpi, kto kocha bardziej. Kto kocha mniej? Kto kocha bardziej? Cierpi… Cierpi? Czasem tamte matki słowa odzywały się w niej. Ich to nie dotyczyło. Oboje kochali tak samo mocno. Była tego pewna. Na sto procent! Ich miłość będzie dojrzewać, ewoluować. Będą poznawać jej inne oblicza, nowe, nieznane. I będą nią zafascynowani, jak smakowitym, starym winem.
Miłość przeminie, pozostanie przyzwyczajenie, a to już zupełnie inna ballada. Przyzwyczajenie nie każdemu wystarcza.
Choćbyś miała najbardziej skrupulatnie przygotowane plany, choćbyś uparcie i po kolei realizowała je, to nie wszystko ci się uda, gdy życie dzielisz z kimś Realne plany są jednoosobowe, i tylko takie. A nawet i te nie zawsze się spełnią, bo życie każdego to mnóstwo przeróżnych ludzi. Przeważnie chcących czegoś innego niż my.
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe