Grażyna Mączkowska

Grażyna Mączkowska

Autorka 4 czytelników
6.5 3 oceny z 2 książek, przez 3 kanapowiczów
Chociaż zmieniała miejsca zamieszkania, to nigdy nie opuściła ukochanych Mazur. Z Nowego Miasta Lub. na kilkanaście lat trafiła do Szyman, gdzie w lesie miała własną stajnię i zajmowała się rekreacją konną. Tam zaczęła się przygoda z pisaniem. Teraz zachwyca się Szczytnem, gdzie od niedawna mieszka. „Tatuaże podświadomości” to druga książka autorki, jest swobodną kontynuacją pierwszej, „Powiedz, że mnie kochasz, mamo”. Uwielbia książki i ludzi mających pasje. Kocha las, łąki i spacery we dwoje. Ciesz się życiem, wsłuchuj w siebie, śmiało spełniaj marzenia i świadomie twórz swoją powieść, bo ka...
Obserwuj Popraw tę stronę

Książki

Książka Tatuaże podświadomości

Tatuaże podświadomości

Grażyna Mączkowska
8/10
Poruszająca opowieść, która uświadomi nam, że nie da się uciec od złej przeszłości. Akcja zabierze nas na Mazury. Tu poznamy trzy niezwykłe bohaterki. Teresę–bizneswoman prowadzącą własną knajpkę w mi...
Książka Powiedz, że mnie kochasz mamo

Powiedz, że mnie kochasz mamo

Grażyna Mączkowska
5/10
Tak bardzo potrzebuję twojej akceptacji. Robię wszystko, żebyś była ze mnie dumna i zadowolona. Czy kiedyś usłyszę od ciebie te dwa proste, piękne słowa? Poruszająca opowieść o tym, że miłość ocala. W...
Książka Inny wariant życia

Inny wariant życia

Grażyna Mączkowska
Opowieść o Izie i Januszu rozpoczyna się w albumie ze starymi zdjęciami. Kobieta przegląda go i z sentymentem wspomina ich wspólne lata. Poznali się w liceum i oboje zakochali w sobie. Najstarsze zdję...

Cytaty

„ Każda rzecz, sytuacja, czas, dla każdego ma inne znaczenie, myślę sobie. Dla mnie rodzeństwo to coś oczywistego, dla niego może być niewyobrażalnym szczęściem, wygranym losem na loterii. Cieszy się nami. ”
z książki Tatuaże podświadomości
„ Mam tatuaże na podświadomości. Minione życie osiada na niej tatuażami. Na zawsze. Lokuje się tam z dobrymi i złymi. Z całą swoją różnorodnością. Złe tatuaże… A gdyby tak nie karmić ich…? Gdyby tak pielęgnować tylko dobre? ”
z książki Tatuaże podświadomości
„ Teraz idę za jego trumną z od dawna uleczonym sercem. Tatuaży też nie czuję. Zachłanna podświadomość magazynuje wszystko, co przeżyliśmy, zarówno dobro, jak i zło. Ale już nie karmię jej złością i pretensjami. Pozytywne myślenie dezaktywowało negatywne działanie złych tatuaży. Są sobie ze mną i w niczym nie wadzą. Idę spokojna, bez nienawiści. ”
z książki Tatuaże podświadomości
„ Ten cierpi, kto kocha bardziej. Kto kocha mniej? Kto kocha bardziej? Cierpi… Cierpi? Czasem tamte matki słowa odzywały się w niej. Ich to nie dotyczyło. Oboje kochali tak samo mocno. Była tego pewna. Na sto procent! Ich miłość będzie dojrzewać, ewoluować. Będą poznawać jej inne oblicza, nowe, nieznane. I będą nią zafascynowani, jak smakowitym, starym winem. ”
z książki Inny wariant życia
„ Miłość przeminie, pozostanie przyzwyczajenie, a to już zupełnie inna ballada. Przyzwyczajenie nie każdemu wystarcza. ”
z książki Inny wariant życia
„ Choćbyś miała najbardziej skrupulatnie przygotowane plany, choćbyś uparcie i po kolei realizowała je, to nie wszystko ci się uda, gdy życie dzielisz z kimś Realne plany są jednoosobowe, i tylko takie. A nawet i te nie zawsze się spełnią, bo życie każdego to mnóstwo przeróżnych ludzi. Przeważnie chcących czegoś innego niż my. ”
z książki Inny wariant życia

Komentarze

Obserwujący

@agnieszka3211

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Biografia