Igor Frender

Autor
Obserwuj
7 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza
Igor Frender (Wojciechowski) z wykształcenia animator społeczno kulturalny, doktor nauk medycznych. Z zamiłowania powieściopisarz, filmowiec amator. Autor pierwszej polskiej powieści z nurtu Giallo pt. Człowiek Jatka. Od wielu lat aktywista i promotor kultury niezależnej.
Książki (2)

Sortowanie:
Człowiek-jatka
2 wydania
Człowiek-jatka
Igor Frender
7/10
Seria: Nowy polski kryminał
Kryminał retro. Rzecz dzieje się pod koniec lat osiemdziesiątych. Przed ośrodkiem wypoczynkowym niedaleko Poznania znaleziono z roztrzaskaną twarzą zwłoki mężczyzny. Prostą z pozoru sprawę przejmuje ...
Mordercza proteza
Mordercza proteza
Igor Frender
Cykl: Jan Jedyna, tom 2
Seria: Nowy polski kryminał
U schyłku PRL kapitan milicji Jan Jedyna próbuje rozwikłać sprawę zabójstwa, które zdaje się powiązane z brutalnym mordem sprzed ponad dwudziestu lat. Nieliczne tropy i kolejne trupy prowadzą do taje...

Komentarze

@ffpumex
@ffpumex · 4 miesiące temu
Kapitan Jan Jedyna - seria powieści giallo składająca się z dwóch tomów, których głównym bohaterem jest dzielny i przystojny Jan Jedyna, kapitan Milicji Obywatelskiej.

W pierwszym tomie pt. Człowiek Jatka Jan Jedyna prowadzi śledztwo w sprawie o zabójstwo, gdzie ślad wiedzie w odległą przeszłość bo, aż do drugiej wojny światowej. W tej części kapitan ściga także tajemniczą istotę, która rozrywa ludzkie ciała na strzępy. Czy to możliwe, że na terenach Polski Ludowej pojawił się człowiek o nadludzkiej sile, wilkołak z Werwolfu? Czy po prostu zle przeprowadzono eksperyment medyczny?

W drugim tomie pt. Mordercza proteza Jan Jedyna prowadzi śledztwo na terenie szpitala psychiatrycznego, gdzie zamordowano medium - ufologa, który badał bliskie spotkanie z obcymi we wsi Emilcinie. Czy na terenie Polski pojawiły się zielone ludki czy była to po prostu esbecka mistyfikacja? Sprawa sięga też słynnego mordu, czterech osób, który miał miejsce nieopodal Kalisza. Bezwzględny morderca jednak doskonale zaciera ślady, a metoda śledcza, że nie ma niewinnych ludzi są tylko źle przesłuchani tym razem się nie sprawdza.


Oba kryminały tej serii cechuje misterna intryga rodem z filmów Giallo, specyficzne poczucie humoru oraz atmosfera przypominająca horrory klasy B, a wszystko dzieje się realiach PRLu. Toczące się sprawy kryminale ocierają się o absurd. Czegoś tak szalonego jeszcze nie było! Polecam.
Kapitan Żbik

Serie i Cykle

Cytaty Igor Frender

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl