Janusz Maciej Jastrzębski

Janusz Maciej Jastrzębski

Autor, 75 lat 7 czytelników
Obserwuj
8.4 /10
8 ocen z 1 książki,
przez 8 kanapowiczów
Urodzony w 1945 roku w Polsce (Trojanów koło Sochaczewa)
Janusz Jastrzębski ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako wychowawca w Domu Dziecka, instruktor w Powiatowym Domu Kultury, inspektor w organach administracji terenowej, pracownik etatowy ZMW, milicjant, dziennikarz. Obecnie jest współredaktorem tygodnika "W Służbie Narodu", specjalizuje się w reportażu, wyżywa w felietonach.

Pierwsze próby pisarskie zaczął podejmować w czasie studiów, a jego ulubioną formą były wówczas krótkie opowiadania, nowele, skecze. Był członkiem Klubu Młodego Pisarza przy ZW ZMW w Warszawie. W 1969 r. otrzymał nagrodę Dowódcy Wojsk Lotniczych za scenariusz i reżyserię kabaretu o życiu w wojsku. Jest współautorem kilku wydawnictw, między innymi zbioru reportaży o pierwszych latach naszej powojennej historii "Bez okopów".

Książka "Strzelał każdy dom i każde drzewo" jest jego debiutem powieściowym. W czasie swoich reporterskich wędrówek po Bieszczadach poznał ludzi, których opowieści i wspomnienia o tworzeniu się ludowej władzy na tych terenach stały się inspiracją do napisania powieści o tych, którzy poświęcili się służbie i obronie życia innych.
Kategorie
Literatura faktu

Książki

Bestie. Zbrodnie i kary
3 wydania
Bestie. Zbrodnie i kary
Janusz Maciej Jastrzębski
{}8.4/10
Bestie. Zbrodnie i Kary Janusza Macieja Jastrzębskiego to książka o największych zbrodniarzach w powojennej Polsce, ujmująca temat w sposób ciekawy i bezpardonowy, bez zbędnych upiększeń czy eufemist...

Komentarze

Cytaty Janusz Maciej Jastrzębski

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe