John Lynch

John Lynch

Autor 9 czytelników
Obserwuj
7.5 /10
12 ocen z 1 książki,
przez 12 kanapowiczów
John Lynch to amerykański przedsiębiorca i autor mieszkający w Polsce. Przybył w 1991 roku jako wolontariusz, aby pomóc odbudować Polskę po pięćdziesięciu latach zaniedbań ekonomicznych. Był jednym z pierwszych Amerykanów, którzy po upadku komunizmu założyli w Polsce start-up. Dobrze poznał region oraz mieszkańców krajów dawnego bloku wschodniego. John ma polskie korzenie – jego babcia pochodziła z Białegostoku. Biegle mówi po polsku.

W 2014 roku otrzymał z rąk prezydenta RP najwyższe polskie odznaczenie cywilne: Złoty Krzyż Zasługi za 25-letni wkład w budowę polskiej gospodarki wolnorynkowej. Został wybrany Przedsiębiorcą Roku.

Ukończył inżynierię na Lehigh University i MBA w The Wharton School. Przez wiele lat był felietonistą „The Warsaw Business Journal” i „Images” – brytyjskiego czasopisma odzieżowego.

Mieszka pod Krakowem z żoną Kasią, i dwójką dzieci, Kubą i Zosią. Arka to jego pierwsza powieść.

Kategorie
Sensacja Thriller

Książki

Arka
Arka
John Lynch
7.5/10
Sensacyjno-kryminalna opowieść o przestępstwach biznesowych w czasach kryzysu finansowego na początku XXI w. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia autora. Młody, ambitny, pełen pom...

Komentarze

Cytaty John Lynch

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl