Jonas Hassen Khemiri

Jonas Hassen Khemiri

Autor, 42 lata 2 czytelników
Obserwuj
6.7 /10
3 oceny z 1 książki,
przez 3 kanapowiczów
Urodzony 27 grudnia 1978 roku w Szwecji (Sztokholm)
Jonas Hassen Khemiri urodzony w Sztokholmie (matka Szwedka, ojciec Tunezyjczyk), jest jednym z najbardziej uznanych i poczytnych młodych szwedzkich pisarzy i dramaturgów. Jego dwie wcześniejsze powieści zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, a jego debiutancka sztuka Invasion! była wystawiana w USA, gdzie przyznano jej nagrodę Obie Award za najlepszy scenariusz. Khemiri był nominowany do szwedzkiej Augustpriset za powieść Montecore, otrzymał nagrodę za najlepszy debiut przyznawaną przez dziennik „Borås Tidning”, nagrodę Szwedzkiego Radia za najlepszą powieść roku, Aniarapriset oraz nagrodę imienia P.P. Enquista dla młodych pisarzy. W 2015 roku otrzymał nagrodę literacką Augustpriset za powieść Wszystko, czego nie pamiętam. Jego sztuka Pięć razy Bóg była publikowana w „Dialogu”.

Książki (2)

Sortowanie:
Wszystko, czego nie pamiętam
Wszystko, czego nie pamiętam
Jonas Hassen Khemiri
Wszystko, czego nie pamiętam to wielogłosowa powieść o pamięci i jej niedoskonałości, o miłości i przyjaźni. Młody mężczyzna o imieniu Samuel ginie w wypadku samochodowym. Jak to się stało? I dlaczego...
Montecore. Milczenie tygrysa
Montecore. Milczenie tygrysa
Jonas Hassen Khemiri
{}6.7/10
Młody pisarz o imieniu Jonas Hassen Khemiri jest o krok od opublikowania swojej debiutanckiej powieści, gdy otrzymuje list od Kadira, mężczyzny podającego się za bliskiego przyjaciela jego ojca. Ka...

Komentarze

Cytaty Jonas Hassen Khemiri

Czy pustka może powstać wtedy, kiedy to, za czym tęsknimy, nie było nam nigdy dane? Czy pustka może powodować ból? Czy można się z niego wyleczyć?
(...) czyż nie jest tak, że alienacja wędruje z pokolenia na pokolenie? I jednocześnie zaraża bliskich? Trochę jak zaraźliwa choroba?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe