Katarzyna Iga Kwiatkowska

Katarzyna Iga Kwiatkowska

Autorka 2 czytelników
Obserwuj
Katarzyna Iga Gawęcka (także jako Kwiatkowska) – scenarzystka, pisarka, dokumentalistka; autorka scenariuszy pełnometrażowych filmów dokumentalnych realizowanych dla I programu TVP S.A., TVP Polonia (m.in. Zapomniany przyjaciel – rzecz o Herbercie Hooverze), realizator filmów i reportaży dokumentalnych; współautorka biograficznej książki o amerykańskich losach Leopolda Tyrmanda, Tyrmand i Ameryka (2011) oraz autorka biografii Haliny Mickiewiczówny. Halina Mickiewiczówna – ciepło głosu i serca (2009)

Ponadto, zafascynowana literaturą dziecięcą, wydała m.in. książkę Królestwo Łagodności (2004) i stworzyła cykl animowanych bajek zatytułowany Przytulaki (2006–2007). Jest też współautorką elementarza kaszubskiego Kaszëbsczé abecadło (2000) i słownika polsko-kaszubskiego Twój pierszi słoworz (2003).

Od 2013 roku zaczęła publikować swoje książki w postaci ebooków. Na dedykowanej baśniom stronie bajkowiesci.pl. ukazują się stale nowe teksty. Większość z nich wydawana jest także w języku angielskim. Książki rekomendowane są dla dzieci od czwartego roku życia. Ebooki polecamy uwadze rodziców, którzy lubią czytać swoim dzieciom lub sami lubią sięgać po baśnie.

W latach 2014-2016 współpracowała z Wirtualną Polską, w ramach portalu Dzieci.pl cyklicznie ukazywały się tam bajki o przygodach Rysia Reportera.

W 2019 roku uruchomiła blog o nazwie Notatnik ezoteryczny. Jest to miejsce, w którym zamieszczane są niesamowite, a jednak prawdziwe historie.
Kategorie
Biografia

Książki (4)

Sortowanie:
Kaczka
Kaczka
Katarzyna Iga Kwiatkowska
Królestwo łagodnosci Bajkowieści
Królestwo łagodnosci Bajkowieści
Katarzyna Iga Kwiatkowska
Twoj Pierszi Soworz: Soworz Kaszebsko Polsczi
Twoj Pierszi Soworz: Soworz Kaszebsko Polsczi
Katarzyna Iga Kwiatkowska
Tyrmand i Ameryka
2 wydania
Tyrmand i Ameryka
Katarzyna Iga Kwiatkowska, Maciej Gawęcki
Seria: Pisarze
Leopold Tyrmand przypłynął do Ameryki w styczniu 1966 roku i mieszkał tam do śmierci w roku 1985. Książka Katarzyny I. Kwiatkowskiej i Macieja Gawęckiego przybliża ten wciąż mało znany etap życia i tw...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Katarzyna Iga Kwiatkowska

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl