Luca D'Andrea

Luca D'Andrea

Autor, 40 lat 26 czytelników
Obserwuj
6.2 /10
26 ocen z 2 książek,
przez 22 kanapowiczów
Urodzony w 1979 roku we Włoszech (Bolzano)
Znany również pod pseudonimem GL D’Andrea, opublikował trylogię fantasy dla młodzieży Wunderkind. Popularność zdobył stworzeniem scenariusza do serialu obyczajowego Mountain Heroes, przybliżającego historię życia i akcji ratowników górskich w Dolomitach.

Absolwent filologii niemieckiej i socjologii literatury, od 10 lat uczy języka włoskiego w szkołach gimnazjalnych. W 2009 roku pod pseudonimem GL D’Andrea wydał trylogię fantasy dla młodzieży Wunderkind. W 2013 dla wytwórni Formasette/DMax napisał scenariusz do serialu obyczajowego Mountain Heroes opowiadającego o życiu i akcjach ratowników górskich w Dolomitach. Scenariusz okazał się być inspiracją do napisania Istoty zła, thrillera, który stał się przebojem londyńskich Targów Książki 2016. Ponad 30 wydawców z całego świata kupiło prawa do książki, jeszcze zanim ukazała się we Włoszech. Największe wytwórnie filmowe prowadzą rozmowy w sprawie ekranizacji powieści.
Mimo wielkiego sukcesu D’Andrea nadal bardziej myśli o sobie jako o czytelniku, niż o pisarzu na pełnym etacie. Wśród ulubionych autorów wymienia Stephena King, Jo Nesbo, Jeana-Christophe’a Grangé, Jefferya Deavera, Richarda Mathesona, Stiega Larssona, Cormaca McCarthy’ego, Giorgioa Falettiego, H.P. Lovecrafta.

Książki (2)

Sortowanie:
Książka Istota zła
3 wydania
Istota zła
Luca D'Andrea
{}6.5/10
Brutalna zbrodnia, porażająca pierwotną grozą natura, obsesja i pradawna przyczajona Bestia. Ta historia wciąga, porusza i trzyma w napięciu do końca! Amerykanin, filmowiec dokumentalista, Jeremiah S...
Książka Lissy
2 wydania
Lissy
Luca D'Andrea
{}5.8/10
Marlene, piękna, młoda kobieta uciekając od przeszłości zdecydowała się wyjść za Herr Wegenera, bogatego kryminalistę. Po latach decyduje się odejść od męża, a uciekając zabiera coś bardzo wartościow...

Komentarze

Cytaty Luca D'Andrea

{} Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe