Marina Warner

Autorka 6 czytelników
Obserwuj
7.8 /10
4 oceny z 1 książki,
przez 4 kanapowiczów
Powieściopisarka i badaczka mitów. Urodzona w Londynie w 1946 roku. Wykształcona w Kairze, Brukseli i Oksfordzie. Nominowana do wielu nagród literackich m.in. Nagrody Bookera 2001, Rose Mary Crawshay Prize for English Literature, PEN/Macmillan Silver Pen Award. Jest autorką ponad 30 książek. Sama o swojej twórczości pisze, iż lubi tworzyć opowieści by potem poddawać je dogłębnej analizie. Wplata w swoje historie mity i baśnie. Chociaż jej historie wywodzą się z przeszłości to mówią o teraźniejszości.

Książki (2)

Sortowanie:
Węzeł Leto
Węzeł Leto
Marina Warner
{}7.8/10
Autorka buduje w obrębie trzech rzeczywistości, od czasów starożytnych przez dziewiętnasty wiek do współczesności, spójną konstrukcję fabularną, w której, ku zaskoczeniu czytelnika, nieoczekiwanie spl...
Węzeł Leto
Węzeł Leto
Marina Warner
Autorka buduje w obrębie trzech trzech rzeczywistości , od czasów starożytnych przez dziewiętnasty wiek do współczesności, spójną konstrukcję fabularną, w której, ku zaskoczeniu czytelnika, nieoczekiw...

Komentarze

Cytaty Marina Warner

chciałam ubiec wstrętnych ludzi, być wstrętną, wyjść naprzód z własną okropnością. Rozumiesz- warczeć i wyć jak rottweiler, nie dlatego, żebym chciała stać się rottweilerem, ale żeby udaremniać innym szanse bycia rottweilerami wobec mnie.
Historia jest pełna ukrytych archiwów pamięci które zostały zatopione, zatopione jak się wydawało na zawsze - więc co się stało z niehistorycznymi, nieodpowiedzialnymi, niepamiętanymi?
Kto zna do końca etykietę Internetu? Zażyłość na długi dystans, szepty z galaktycznych odległości.
Gramercy czuła, że zamienia się w gaz, gdy z całego serca i ze wszystkich sił pragnęła stać się twardą skałą. Zdała sobie sprawę, że jest zawieszona w słabym i jednolitym roztworze, a pragnęła skondensować się w alchemicznej wizji Kima w coś o określonej i skrystalizowanej strukturze, którą on zamieszkiwał.
Czyje wspomnienia zostają zapamiętane, którą historię się opowiada? Pod każdą historią zawsze jest inna.
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl