Węzeł Leto

Marina Warner
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Węzeł Leto
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Autorka buduje w obrębie trzech rzeczywistości, od czasów starożytnych przez dziewiętnasty wiek do współczesności, spójną konstrukcję fabularną, w której, ku zaskoczeniu czytelnika, nieoczekiwanie splatają się wszystkie wątki. Akcja powieści jest niemal sensacyjna - śledzimy losy tajemniczej Leto, która przyjmuje coraz to nowe postaci, w każdej próbując odnaleźć swoją zaginioną tożsamość. I właśnie poszukiwanie tożsamości jest dla Mariny Warner tematem najbardziej zajmującym. Autorka uświadamia nam, jak ważne są korzenie, kultura, więzi międzyludzkie i to, że naprawdę nic nie jest w stanie ich zniszczyć. Wiedza, świadomość procesów dziejowych i znajomość kultury służą do układania puzzla, w którym każdy kawałek ma swoje istotne, jasno oznaczone miejsce.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7319-371-0, 9788373193710
Wydawnictwo: Muza
Stron: 526

Autor

Marina Warner Powieściopisarka i badaczka mitów. Urodzona w Londynie w 1946 roku. Wykształcona w Kairze, Brukseli i Oksfordzie. Nominowana do wielu nagród literackich m.in. Nagrody Bookera 2001, Rose Mary Crawshay Prize for English Literature, PEN/Macmillan Silver...

Pozostałe książki:

Węzeł Leto
Wszystkie książki Marina Warner

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czym jest legendarny Węzeł Leto?

11.10.2011

„Węzeł Leto” jest jedną z tych książek, które kupuję, na wyprzedażach, za grosze. Czemu wybrałam właśnie tę książkę? Być może jako pierwsza zaintrygowała mnie interesująca okładka. Taka mroczna, morska, z cieniem tajemniczej osoby na pierwszym planie. Notatka, opis powieści na odwrocie, już tylko przypieczętował mój wybór. Autorka Marina Warner u... Recenzja książki Węzeł Leto

Moja opinia o książce

Opinie

@mag85
2011-09-29
10 /10

Niesamowita książka!!!! Dawno już się tak nie zachwyciłam stylem, fabułą i naukowym podejściem do sprawy!!! Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!

| link |
@klaudia.wakulowska
2020-02-24
3 /10
Przeczytane Posiadam
@milla
2011-11-02
10 /10
Przeczytane
@Oset
2011-02-16
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“chciałam ubiec wstrętnych ludzi, być wstrętną, wyjść naprzód z własną okropnością. Rozumiesz- warczeć i wyć jak rottweiler, nie dlatego, żebym chciała stać się rottweilerem, ale żeby udaremnia...”
#
“Historia jest pełna ukrytych archiwów pamięci które zostały zatopione, zatopione jak się wydawało na zawsze - więc co się stało z niehistorycznymi, nieodpowiedzialnymi, niepamiętanymi?”
#
“Kto zna do końca etykietę Internetu? Zażyłość na długi dystans, szepty z galaktycznych odległości.”
#
“Gramercy czuła, że zamienia się w gaz, gdy z całego serca i ze wszystkich sił pragnęła stać się twardą skałą. Zdała sobie sprawę, że jest zawieszona w słabym i jednolitym roztworze, a pragnęła...”
#
“Czyje wspomnienia zostają zapamiętane, którą historię się opowiada? Pod każdą historią zawsze jest inna.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl