Michelle Richmond

Michelle Richmond

Autorka 39 czytelników
7.6 31 ocen z 3 książek, przez 27 kanapowiczów
Michelle Richmond urodziła się w Demopolis, w Alabamie. Jest autorką czterech książek, włącznie z bestsellerem New York Times'a Rok we mgle, który został uznany przez Library Journal's najlepszą książką roku 2007. Jej eseje i opowiadania ukazywały się w licznych czasopismach: Glimmer Train, Playboy, Oxford American, The Beliver, Salon oraz The Kenyon Review i The Missouri Review. Rok we mgle był bestsellerem w USA i Niemczech, został wydany na Węgrzech i w Holandii, kolejne wydania planowane są w sześciu innych językach. Trwają prace nad ekranizacją powieści, prowadzone przez Newmarket Films. ...
Obserwuj Popraw tę stronę

Książki

Książka Rok we mgle

Rok we mgle

Michelle Richmond, Krzysztof Uliszewski (tłum.)
7.7/10
Znakomicie oceniana przez krytyków pasjonująca powieść amerykańskiej pisarki Michelle Richmond, zdobywczyni prestiżowych nagród literackich. Książka przez kilka miesięcy utrzymywała się na czołowych m...
Książka I że Cię nie opuszczę...

I że Cię nie opuszczę...

Michelle Richmond
6.9/10
"Zawsze odbieraj telefon od małżonka. Regularnie obdarowujcie się prezentami. Kilka razy w roku wyjedźcie gdzieś razem. Nikomu nie wspominajcie o Pakcie." Alice i Jake to młode kochające się małżeńst...
Książka Nikt kogo znasz

Nikt kogo znasz

Michelle Richmond
8.2/10
Znakomicie oceniana przez krytyków nowa powieść autorki bestsellerowego ?Roku we mgle? - Najlepszej Książki Roku 2007 według Library Journal. Pełna napięcia opowieść o niewyjaśnionym morderstwie sprze...

Cytaty

„ Niektórzy ludzie mają dar, że samą swoją obecnością poprawiają twój nastrój. ”
z książki Rok we mgle
„ Prostsze jest łatwiejsze, to prawda - Żadnych kłopotów. Żadnych komplikacji(...). Tak, lubimy prostotę, lubimy, jak jest łatwo, i nie cierpimy kłopotów. Miło jest żyć prostym życiem, bez skomplikowanych związków (...). Ale wiesz co? - Czasami potrzebuję czegoś skomplikowanego, złożonego. Bo to jest ciekawe. To stanowi dla mnie wyzwanie. To, co jest łatwe, rzadko prowadzi do czegoś wspaniałego, a czasami pragnę wspaniałości ”
z książki I że Cię nie opuszczę...
„ Biorę ją za rękę. Palce ma zimne, choć zwykle jest taka ciepła. Może takie będą jej ręce, gdy będzie stara. Wiem, że wtedy chcę być przy niej. Chcę się dowiedzieć, jak będzie brzmiał jej głos, gdy będzie miała osiemdziesiąt lat. Chcę się dowiedzieć, jak będzie wyglądała, gdy jej dołeczki zmienią się w zmarszczki, jak będzie pachniała, gdy będzie chora, jaki będzie miała wyraz twarzy, gdy nie będzie mogła sobie przypomnieć imienia kogoś, kogo zna od zawsze. Chcę tego wszystkiego. Nie dlatego, że – jak mi się kiedyś wydawało – chcę ją mieć na własność, ale dlatego, ze po prostu ją kocham. Tak bardzo ją kocham… ”
z książki I że Cię nie opuszczę...
„ Dąż do dobra, wiedząc, że nie jesteś dobry. Staraj się cieszyć każdym dniem, ale wiedz, że nie w każdym Ci się to uda. Staraj się wybaczać innym i sobie. Zapominaj o złych wydarzeniach, pamiętaj dobre. Jedz ciasteczka, ale nie za wiele. Staraj się robić więcej, widzieć więcej. Planuj. Ciesz się, jeśli uda Ci się te plany zrealizować, ale nie przejmuj się, jeśli się nie uda. Śmiej się, kiedy jest dobrze, i śmiej się, kiedy jest źle. Kochaj bez umiaru, kochaj bezinteresownie. Życie jest proste, życie jest złożone, życie jest krótkie. Jedyna waluta, jaką tak naprawdę masz, to czas - mądrze nim gospodaruj... ”
z książki I że Cię nie opuszczę...
„ Chcę płakać, lecz nie mam już łez. Chcę krzyczeć, ale wiem, że mój krzyk nic nie zmieni… ”
z książki I że Cię nie opuszczę...
„ Postanowiliśmy być razem i tylko to się liczy. Nie potrzebuję Paktu, by utrzymać przy sobie żonę. Tak, małżeństwo to wielki, nieznany teren i nic tu nie jest pewne. Ale znajdziemy swoją drogę. ”
z książki I że Cię nie opuszczę...

Komentarze

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"

Biografia