Michelle Richmond

Michelle Richmond

Autorka 46 czytelników
Obserwuj
7.4 /10
40 ocen z 3 książek,
przez 34 kanapowiczów
Michelle Richmond urodziła się w Demopolis, w Alabamie. Jest autorką czterech książek, włącznie z bestsellerem New York Times'a Rok we mgle, który został uznany przez Library Journal's najlepszą książką roku 2007. Jej eseje i opowiadania ukazywały się w licznych czasopismach: Glimmer Train, Playboy, Oxford American, The Beliver, Salon oraz The Kenyon Review i The Missouri Review. Rok we mgle był bestsellerem w USA i Niemczech, został wydany na Węgrzech i w Holandii, kolejne wydania planowane są w sześciu innych językach. Trwają prace nad ekranizacją powieści, prowadzone przez Newmarket Films. Autorka mieszka obecnie ze swoim mężem i synem w San Francisco.
Popraw tę stronę

Książki

Książka Rok we mgle
Rok we mgle
Michelle Richmond
{}7.6/10
Znakomicie oceniana przez krytyków pasjonująca powieść amerykańskiej pisarki Michelle Richmond, zdobywczyni prestiżowych nagród literackich. Książka przez kilka miesięcy utrzymywała się na czołowych m...
Książka I że Cię nie opuszczę...
I że Cię nie opuszczę...
Michelle Richmond
{}6.6/10
"Zawsze odbieraj telefon od małżonka. Regularnie obdarowujcie się prezentami. Kilka razy w roku wyjedźcie gdzieś razem. Nikomu nie wspominajcie o Pakcie." Alice i Jake to młode kochające się małżeńst...
Książka Nikt kogo znasz
Nikt kogo znasz
Michelle Richmond
{}8/10
Seria: Bestselery New York Timesa
Znakomicie oceniana przez krytyków nowa powieść autorki bestsellerowego ?Roku we mgle? - Najlepszej Książki Roku 2007 według Library Journal. Pełna napięcia opowieść o niewyjaśnionym morderstwie sprze...

Cytaty

„ Niektórzy ludzie mają dar, że samą swoją obecnością poprawiają twój nastrój. ”
z książki Rok we mgle
„ Prostsze jest łatwiejsze, to prawda - Żadnych kłopotów. Żadnych komplikacji(...). Tak, lubimy prostotę, lubimy, jak jest łatwo, i nie cierpimy kłopotów. Miło jest żyć prostym życiem, bez skomplikowanych związków (...). Ale wiesz co? - Czasami potrzebuję czegoś skomplikowanego, złożonego. Bo to jest ciekawe. To stanowi dla mnie wyzwanie. To, co jest łatwe, rzadko prowadzi do czegoś wspaniałego, a czasami pragnę wspaniałości ”
z książki I że Cię nie opuszczę...
„ Biorę ją za rękę. Palce ma zimne, choć zwykle jest taka ciepła. Może takie będą jej ręce, gdy będzie stara. Wiem, że wtedy chcę być przy niej. Chcę się dowiedzieć, jak będzie brzmiał jej głos, gdy będzie miała osiemdziesiąt lat. Chcę się dowiedzieć, jak będzie wyglądała, gdy jej dołeczki zmienią się w zmarszczki, jak będzie pachniała, gdy będzie chora, jaki będzie miała wyraz twarzy, gdy nie będzie mogła sobie przypomnieć imienia kogoś, kogo zna od zawsze. Chcę tego wszystkiego. Nie dlatego, że – jak mi się kiedyś wydawało – chcę ją mieć na własność, ale dlatego, ze po prostu ją kocham. Tak bardzo ją kocham… ”
z książki I że Cię nie opuszczę...
„ Dąż do dobra, wiedząc, że nie jesteś dobry. Staraj się cieszyć każdym dniem, ale wiedz, że nie w każdym Ci się to uda. Staraj się wybaczać innym i sobie. Zapominaj o złych wydarzeniach, pamiętaj dobre. Jedz ciasteczka, ale nie za wiele. Staraj się robić więcej, widzieć więcej. Planuj. Ciesz się, jeśli uda Ci się te plany zrealizować, ale nie przejmuj się, jeśli się nie uda. Śmiej się, kiedy jest dobrze, i śmiej się, kiedy jest źle. Kochaj bez umiaru, kochaj bezinteresownie. Życie jest proste, życie jest złożone, życie jest krótkie. Jedyna waluta, jaką tak naprawdę masz, to czas - mądrze nim gospodaruj... ”
z książki I że Cię nie opuszczę...
„ Chcę płakać, lecz nie mam już łez. Chcę krzyczeć, ale wiem, że mój krzyk nic nie zmieni… ”
z książki I że Cię nie opuszczę...
„ Postanowiliśmy być razem i tylko to się liczy. Nie potrzebuję Paktu, by utrzymać przy sobie żonę. Tak, małżeństwo to wielki, nieznany teren i nic tu nie jest pewne. Ale znajdziemy swoją drogę. ”
z książki I że Cię nie opuszczę...

Komentarze

{}