Nicole "mamaginekolog" Sochacki-Wójcicka

Nicole "mamaginekolog" Sochacki-Wójcicka

Autorka 16 czytelników
Obserwuj
6.3 /10
20 ocen z 2 książek,
przez 12 kanapowiczów

Nazywam się Nicole Sochacki-Wójcicka i jestem ginekologiem-położnikiem w trakcie specjalizacji, skończyłam I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w czerwcu 2010. Po krótkich tygodniowych wakacjach zaczęła się moja wielka przygoda z ciążą- choć wtedy nie własną… Kolejne dwa lata spędziłam w Londynie, pracując w jednym z najlepszym ośrodków diagnostyki prenatalnej na świecie u prof. Kyprosa Nicolaidesa. (Fetal Medicine Foundation) W 2012 roku wróciłam do Warszawy i od tego czasu pracuję w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM przy pl. Starynkiewicza 1/3 oraz w kilku prywatnych przychodniach. Tygodniowo mam do czynienia z przynajmniej 50 kobietami w ciąży. Badam, doradzam, prowadzę. A co ważniejsze- uważam, że mam najlepszą pracę na ziemi. Ponieważ codziennie jestem przy najszczęśliwszych chwilach w życiu człowieka-Od poczęcia do narodzin. Już jakiś czas temu zdecydowałam, że jak tylko sama zajdę w ciąże- co notabene zajęło zdecydowanie dłużej niż by się można spodziewać po ginekologu- zacznę prowadzić poradnik dla kobiet w ciąży okiem „profesjonalisty”- w tym samym stanie. Mojego syna Roger’a urodziłam w listopadzie 2015 roku i od tego czasu, będąc na urlopie macierzyńskim, pomiędzy pracą w przychodni a opieką nad dzieckiem- założyłam Instagram @mamaginekolog. Całkiem spontanicznie odpowiadając na wasze potrzeby powstał mój ‚instablog’. Ta strona jest rozszerzeniem mojej działalności na rzecz uświadamiania polskich kobiet na temat ich zdrowia w ciąży i nie tylko. Znajdziecie tu odpowiedzi na tak nurtujące pytania jak: czy wolno współżyć w ciąży? Jakie objawy w ciąży są “normalne” a jakie niepokojące. Czy wolno latać samolotem? A jak już dolecę na wakacje to czy można się opalać? Pomogę wam zrozumieć co lekarze badają w USG ciąży. I opowiem was o najczęstszych chorobach kobiecych… w zrozumiały sposób. Przede wszystkim będzie dużo o badaniach w ciąży, diagnostyce prenatalnej i objawach ciążowych – bo ciąża to mój ulubiony temat. Ale będą też posty dla kobiet młodych, które ciąży jeszcze nie planują. Oraz posty dla kobiet takich jak ja czyli młodych mam. I wiele wiele więcej… na przykład zabawne historie z życia rodziny lekarzy z pracy i z domu – wplecione w całe te moje opowiastki medyczne.

Kategorie
Literatura piękna
Popraw tę stronę

Książki

Książka #instaserial o miłości
#instaserial o miłości
Nicole "mamaginekolog" Sochacki-Wójcicka
{}5.9/10
eżeli lubicie historie miłosne, jeżeli lubicie historie lekarskie, jeżeli lubicie się śmiać lub jeżeli lubicie po prostu historie, które trzymają w napięciu to jest to zdecydowanie książka dla Was.
Książka #instaserial o ślubie
#instaserial o ślubie
Nicole "mamaginekolog" Sochacki-Wójcicka
{}6.6/10
Czym jest #instaserial o ślubie? Prawdę powiedziawszy, nie jest do końca o ślubie, choć niby jest. Na pewno nie jest o instagramie choć ma #insta w tytule – najbliższe co znajdziecie tam do instagram...

Cytaty Nicole "mamaginekolog" Sochacki-Wójcicka

{} Dodaj pierwszy cytat!

Komentarze

{}