Niels Krause-Kjær

Niels Krause-Kjær

Autor, 58 lat 2 czytelników
Obserwuj
9.5 /10
2 oceny z 1 książki,
przez 2 kanapowiczów
Urodzony 23 marca 1963 roku w Danii (Skanderborg)
Niels Krause-Kjær z wykształcenia jest dziennikarzem, obecnie pracuje dla stacji DR2 Deadline. Wcześniej pisał dla dziennika „Jyllands-Poten”, wykładał dziennikarstwo polityczne (Wyższa Duńska Szkoła Mediów i Dziennikarstwa). Zadebiutował w 2004 roku thrillerem politycznym Kongekabale (Królewska gra), który w tym samym roku został zekranizowany przez reżysera Nikolaja Arcela, i uznany w Danii za najlepszy film roku. Niels Krause-Kjær wydał powieść Tilskueren (Obserwator) i kilka pozycji fachowych. Od lat wydaje też artykuły o mediach i polityce w rozmaitych antologiach, pisuje felietony dla dziennika „Berlingske” i występuje w mediach w roli komentatora politycznego.

Książki

Strefa mroku
Strefa mroku
Niels Krause-Kjær
{}9.5/10
Pasjonująca historia, ani jednego nudnego momentu. „Politiken” Młody urzędnik z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zostaje zamordowany w przededniu rozpisania wyborów parlamentarnych. ...

Komentarze

Cytaty Niels Krause-Kjær

Dotąd dwa razy w życiu naszło go to dziwne poczucie, że wszystko toczy się dalej, jakby nic się nie stało, choć tak naprawdę rzeczywistość wzięła ostry zakręt! Światła na skrzyżowaniu zmieniły się z czerwonych na zielone, jeździły samochody, ludzie dokądś zmierzali. Wszystko było jak przedtem, a przecież nie było. Czy świat tego nie dostrzegał?
"Wystarczy jedno nieszczęśliwe zdarzenie, by wywrócić do góry nogami nawet najlepsze życie".
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe