Octav Pancu-Iasi

Octav Pancu-Iasi

Autor, zmarł w 1975 (żył 46 lat)
Obserwuj
Urodzony 14 kwietnia 1929 roku w Rumunii (Jassy, Rumunia)
Był czołowym rumuńskim pisarzem i autorem książek dla dzieci. Urodził się jako  Octav Pancu, a dopiero później do swojego nazwiska dodał nazwę swojego rodzinnego miasta Iași.

Pracował jako redaktor dla rumuńskiego radia (1947–1958), w filmie (1959–62) oraz w magazynie Cutezatorii (1967–69). Jego kariera pisarska rozpoczęła się w 1949 roku tomem poezji („Czy czas stoi w miejscu?”). Opublikował dwie powieści i napisał wiele opowiadań dla dzieci. Pisał także scenariusze filmowe.

Prace Pancu-Iași zostały przetłumaczone na kilka języków, zwłaszcza niemiecki i czeski, ale nie angielski. Magazyn literacki Observator Cultural wymienił go jako jednego z czołowych pisarzy literatury dziecięcej w Rumunii.

Zmarł na atak serca w Bukareszcie, gdy miał zaledwie 46 lat.

Kategorie
Dla dzieci

Książki (2)

Sortowanie:
Ele-Mele-Dudki
Ele-Mele-Dudki
Octav Pancu-Iasi
"… Stonogi, moi drodzy, są to stworzenia, które mają strasznie dużo nóg. Niektóre nawet sto. Co wcale nie oznacza, że są najlepszymi piłkarzami na świecie. Na odwrót. Nigdy nie zdarzyło mi się słysze...
Mały, dobry jeż
Mały, dobry jeż
Octav Pancu-Iasi
Seria: Moje książeczki
"Miał Stary Jeż dwóch synów: starszego i młodszego. Starszy nazywał się Duży Jeż, a młodszy nazywał się… Zgadliście: Mały Jeż. Przyszli obaj i stanęli przy łożu ojca. Stary Jeż uściskał każdego po ko...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Octav Pancu-Iasi

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl