Pierre J. Mejlak

Pierre J. Mejlak

Autor, 39 lat
Obserwuj
Urodzony w 1982 roku na Malcie (Mata)
Pierre J. Mejlak, pisał powieści i opowiadania od lat młodzieńczych. Jego zbiór opowiadań, co pozwala powiedzieć noc, został uhonorowany Europejską Nagrodą Literacką. Mejlak ma w swoim dorobku książki dla dzieci, adaptacje, powieści, dwa zbiory opowiadań. Jest laureatem wielu nagród, w tym pięciu edycji Maltańskiej Nagrody Literackiej, Eseistycznej Nagrody Wspólnoty Narodów oraz Morze Słów – Europejski Konkurs na Opowiadanie.

Jego pierwszy zbiór opowiadań dla dorosłych zatytułowany Czekam, aż spadniesz z deszczem został wydany w 2009 roku, zdobył uznanie czytelników i krytyków. Kolejny, co pozwala powiedzieć noc, został opublikowany dwa lata później. Wiele z jego opowiadań zostało przełożonych na angielski, francuski, kataloński, portugalski, serbski, arabski, hiszpański czy włoski, były także czytane i prezentowane na licznych festiwalach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Obsypana nagrodami powieść Południowy wiatr została zaadaptowana na trzynastoodcinkowy serial telewizyjny, wyświetlany przez maltańską NET TV.

Dwukrotny laureat Maltańskiej Nagrody Dziennikarskiej, Pierre J. Meljak pracował jako dziennikarz od 1999 do 2005 roku. Był korespondentem BBC, miał swoją kolumnę w dzienniku "In-Nazzjon", pracował jako producent programów radiowych, między innymi 60 godzinnych dokumentów poświęconych legendom rocka.

Książki

Co pozwala powiedzieć noc
Co pozwala powiedzieć noc
Pierre J. Mejlak
Seria: Z Innej Strony
W tym porywającym zbiorze opowiadań zdarza się, że ludzie stają na rozdrożach, gdzieś pomiędzy światem, który znają a tym, który próbuje wtargnąć w ich dotychczasowe życie. Rozdarci pomiędzy przeszłoś...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Pierre J. Mejlak

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl