Shirley Conran

Shirley Conran

Autorka, 89 lat 3 czytelników
Obserwuj
8 /10
2 oceny z 2 książek,
przez 2 kanapowiczów
Urodzona 21 września 1932 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Shirley Conran – angielska pisarka, autorka bestsellerowych książek, takich jak Koronka i Superwoman. Jest byłą żoną brytyjskiego projektanta, restauratora i pisarza Sir Terence’a Conrana.

Urodziła się i wychowywała w Londynie. Tam chodziła do szkoły dla dziewcząt St. Paul’s Girls School, jednak wykształcenie zdobywała także w Szwajcarii. Jej zainteresowanie sztuką sprawiło, że zaczęła studiować rzeźbiarstwo w Portsmouth Art College, (który dziś jest częścią Southampton University) a później jeszcze malarstwo w Chelsea Polytechnic (dziś Arts London University). Choć została pisarką jej zamiłowanie do sztuki pozostało, o czym świadczy jej kolekcja etnograficznych dzieł i obrazów współczesnego malarstwa.

Zanim zaczęła pisać, z powodzeniem zajmowała się projektowaniem mody. Na początku lat 60. rozpoczęła pracę jako redaktorka w The Daily Mail. W 1964 r. została pierwszą kobietą, która pisała do The Observer Colour Magazine. Zajmowała się głównie wywiadami i typowo kobiecymi sprawami. Później pracowała jeszcze jako felietonistka w magazynie Vanity Fair. W 1974 r. wydała swoją pierwszą książkę pt. Superwoman. Poradnik dla nowoczesnych kobiet o zarządzaniu domem, stał się bestsellerem w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, RPA, Australii i Nowej Zelandii. Sukces książki sprawił, że napisała jeszcze dwie z tej serii. Jednak najbardziej jej znaną publikacją (także w Polsce) jest powieść Koronka wydana w 1982 r. Na jej podstawie powstał 5-godzinny miniserial. Dwa lata później ukazała się druga część Koronki, która także stała się światowym bestsellerem i którą także zekranizowano.


Książki (3)

Sortowanie:
Szkarłat
Szkarłat
Shirley Conran
{}10/10
Three Complete Novels Shirley Conran
Three Complete Novels Shirley Conran
Shirley Conran
Passion, glamour, suspense, and sensation blend in a trio of best-selling novels: Lace, Lace II, and Crimson.
Koronka
Koronka
Shirley Conran
{}6/10
Historia znanej aktorki, która pewnego dnia zaprasza do swojego apartamentu w ekskluzywnym hotelu cztery kobiety, tak zwane damy z towarzystwa i zadaje im szokujące pytanie : "Która z was , dziwki, j...

Komentarze

Cytaty Shirley Conran

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe