Wojciech Świdziniewski

Wojciech Świdziniewski

Autor 28 czytelników
Obserwuj
8.4 /10
19 ocen z 2 książek,
przez 18 kanapowiczów
Wojciech Świdziniewski urodził się 26 lipca 1975, zmarł 17 września 2009 roku. Polski pisarz fantasy, felietonista, białostoczanin. Debiutował w "Nowej Fantastyce" w lutym 1999 r. opowiadaniem Konsekrowany („Nowa Fantastyka” 2/1999). Kolejne opowiadania publikował w "Science Fiction", internetowym magazynie "Fahrenheit" oraz fanzinie "WIDOK z Wysokiego Zamku". Za opowiadanie Murarze nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla w 2001 roku („Science Fiction” 3/2001), a w 2004 roku do Nagrody Nautilus za opowiadanie Kłopoty w Hamdriholm („Science Fiction” 7/2003). Wystąpił w epizodzie filmu "Flesh Area" (2009). Zmarł przed premierą swojego pierwszego zbioru opowiadań, skrzących się humorem i kpiną "Kłopotów w Hamdirholm", które zostały wydane w październiku 2009 roku. Kilka opowiadań ma także ukazać się w antologiach. W grudniu 2009 roku ukazały się dwa fanziny "WIDOK z Wysokiego Zamku" (nr 44/45 2009) oraz "na Czelni" (nr 28 2009) w całości poświęcone pamięci Wojciecha Świdziniewskiego, który był współtwórcą oraz jednym z pierwszych redaktorów obydwu tych fanzinów. Mówił o sobie: birbant, hulaka i utracjusz. Był miłośnikiem wczesnego średniowiecza z naciskiem na epokę wikingów, dość mocno zaangażowanym w ruch odtwórstwa historycznego (drużyny „Srebro Peruna” i „Winland”) oraz wielkim fanem swojego rodzinnego miasta, Białegostoku. Był wieloletnim członkiem Białostockiego Klubu Fantastyki UBIK, należał też do zespołu redakcyjnego „Fahrenheita”. W życiu imał się różnego fachu – począwszy od pracownika zakładu pogrzebowego i robotnika budowlanego, na baronie szmateksowym kończąc.

Książki (3)

Sortowanie:
Bajki dla dorosłych
Bajki dla dorosłych
Anna Kańtoch, Andrzej Pilipiuk, Wojciech Świdziniewski, Rafał Dębski ...
8.7/10
Seria: Antologie
Dwanaście opowiadań. Jedno autorstwa Tomasza "Packa" Pacyńskiego, którego nie ma już wśród nas. I jedenaście opowiadań napisanych z myślą o nim. Jako wspomnienie o nim. Epitafium w postaci własnej kre...
Kłopoty w Hamdirholm
Kłopoty w Hamdirholm
Wojciech Świdziniewski
8.2/10
Seria: Asy Polskiej Fantastyki
Hej ho, hej ho, na handel by się szło! Tak, tak, to już nie te czasy, kiedy krasnoludy nie wychylały nosa z najgłębszych szybów kopalni. Nadeszła nowa era – era kupiectwa, era kontaktów między rasowy...
Zajdel 2002. Antologia
Zajdel 2002. Antologia
Maja Lidia Kossakowska, Andrzej Ziemiański, Rafał A. Ziemkiewicz, Wojciech Świdziniewski
Seria: Antologie
Antologia opowiadań autorów nominowanych do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2002

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Wojciech Świdziniewski

Tolerancja nie znaczy, że mam kogoś lubić za to, że jest inny. Tolerancja jest wtedy, kiedy nie rzucasz się z nożem na kogoś, kto ci nie odpowiada.
Z której wyssał juchę? - Nie pamiętam imienia. Chyba ta młodsza. - Emma. Żyje?
Wojciech Świdziniewski
Ścigamy pewne stworzenie – zaczął żołnierz, wzdychając. - Wampira. - W krasnoludzkiej siedzibie? A co my mamy z tym wspólnego? – przerwał mu Dolthrasir. - Zaraz, zaraz. – Otóż Coleman, ten pieprzony wampir, wyssał krew z pewnej szlachetnej damy, córki znaczącego kupca z Przygórza, który jednocześnie zasiada w magistracie.
Wojciech Świdziniewski
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl