Temat

Książki, które warto czytać dzieciom... [newsletter nakanapie.pl nr 42]

Postów na stronie:
2013-05-19 17:40 #
Za niecałe dwa tygodnie Dzień Dziecka. Jakie książki, wg Was warto czytać dzieciom? Jakie lektury z Waszego dzieciństwa zapadły Wam w pamięć? Powracacie do nich?

Z Waszych propozycji utworzymy kolekcję "Książek, które warto czytać dzieciom..."


Tradycyjnie kilka nowości, które ukazały się pod patronatem nakanapie.pl. Może przypadną Wam do gustu?


"Magnolia", Grażyna Jeromin-Gałuszka


A może tak osiąść w Bieszczadach? Życie Filipa Spalskiego zmienia się w momencie gdy odchodzi od niego żona. Zostaje sam, bez przyjaciół i rodziny. Wyrusza przed siebie i trafia w Bieszczady do pensjonatu "Magnolia".


"Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń (audiobook), Nick Vujicic


Autobiografia. Dla niektórych historia jego życia może wydać się nieprawdopodobna, ale Nick pisze o sobie, o swojej niepełnosprawności i... zmienia życie innych ludzi niosąc nadzieję i inspirację.


"Nowy Przywódca", Julianna Baggott


Druga książki z serii "Świat po wybuchu". Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków...


"Odmieniec", Philippa Gregory


Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Do opactwa przybywa Luca, który na polecenie papieża ma wyjaśnić dziwne zachowanie zakonnic, które zdradzają oznaki obłędu...

Więcej informacji o naszych patronatach znajdziecie na stronie:
http://nakanapie.pl/patronaty


Zapraszamy Was również do udziału w naszych konkursach:
http://nakanapie.pl/konkursy

oraz do rozmowy z autorką Grażyną Jeromin-Gałuszką:
http://nakanapie.pl/forum/autorzy/3131/grazyna-jeromin-ga-uszka-rozmowa-nakanapie-pl
# 2013-05-19 17:40
{}
Odpowiedz
@Krasnoludek
@Krasnoludek
236 książek 221 postów
2013-05-21 20:50 #
Sądzę, że zapewne nie tylko mi dzieciństwo kojarzy się z całą serią o Harry'm Potterze, Tajemniczym Ogrodem, Małą Księżniczką czy Anią z Zielonego Wzgórz
# 2013-05-21 20:50
{}
Odpowiedz
LU
@lulumarquez
11 książek 2 posty
2013-05-24 11:00 #
Dzieciom powinno się czytać książki inspirujące, rozwijające wyobraźnię, ale przede wszystkim takie, które je zainteresują — dzieci to małe indywidualności. ;)
Ja w dzieciństwie czytałam (między wieloma innymi) "Filonka Bezogonka", serię "Doktor Dolittle", "Tajemniczy ogród" i "Baśnie dla dzieci i niektórych dorosłych" Niklewiczowej. "Szatana z siódmej klasy" do dziś poczytuję, uwielbiam klimat tej książki. Egzemplarze kilku książek z dzieciństwa wciąż stoją u mnie na półce, choć teraz przechodzą na własność moich dziedziców. Ze współczesnych książek jestem zupełnie oczarowana "Dźwiękami kolorów" J. Liao. Mój mały synek również.
# 2013-05-24 11:00
{}
Odpowiedz
WE
@weyra
11 książek 3 posty
2013-05-24 18:14 #
Moi dwaj chłopcy (4 i 6 lat) jeszcze w brzuszku słuchali bajeczek czytanych przeze mnie lub tatę. Naszym codziennym rytuałem jest czytanie na dobranoc, dzięki temu nigdy nie miałam problemu z usypianiem maluchów. Zawsze z niecierpliwością czekają na wieczorną porę, gdy wtuleni w mięciutkie poduchy słuchają przygód swoich ulubionych bohaterów. Niektórych z książkowych przyjaciół moich dzieci znam z takich rewelacyjnych przykładów dziecięcej literatury własnego dzieciństwa jak: „Baśnie braci Grimm”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Miś zwany Paddington”, „Chatka Puchatka” , „Plastusiowy pamiętnik” czy „Lato Muminków”. Zarówno mnie jak i maluchom spodobały się książki dla dzieci współcześnie napisane. Serca nasze na zawsze zdobył Detektyw Pozytywka i Kacper z „Kacperiady” – obu gentelmanów na świat powołał pan Grzegorz Kasdepke. „Przygody Mikołajka” i „Rozmowy z aniołem stróżem” też należą do ulubionych książeczek moich dzieci.
# 2013-05-24 18:14
{}
Odpowiedz
@Kasia1382
@Kasia1382
278 książek 17 postów
2013-05-29 15:13 #
Ja zakupiłam serię "Poczytaj mi mamo". Książeczki czytane mi przez moich rodziców, ja za jakiś czas będę czytała swojej córce. Polecam wszystkim Bajki-Grajki. Bajki muzyczne na płytach CD we wspaniałych interpretacjach polskich aktorów. Mam do nich ogromny sentyment (znam je jeszcze z płyt winylowych) i cieszę się, że są wznawiane, bo mam wrażenie, że teraz już się tak nie nagrywa.
# 2013-05-29 15:13
{}
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Książki

Wszystko o książkach
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe