Temat

Jak założyć nowy temat/grupę na forum?

Postów na stronie:
@Chassefierre
@Chassefierre
Trickster 1209 książek 3001 postów
2021-01-31 12:07 #
Przyszedł ten czas, kiedy chcecie spytać o coś o co nikt przed Wami nie pytał, albo chcecie pogadać na temat, którego jeszcze nikt przed Wami nie poruszał. Co teraz?

Zacznijmy od podstaw:

Forum składa się - z grubsza - z trzech części. Pierwszą i najbardziej rzucającą się w oczy są ostatnie dyskusje. Przy zakładaniu nowego tematu nie sugerujcie się tym, co tam jest i tym, czego tam nie ma, bo - jak sama nazwa wskazuje - są to po prostu ostatnio poruszane przez użytkowników tematy i pochodzą z różnych grup. :)

Drugą częścią są oficjalne grupy (jest ich więcej, niż na obrazku), a trzecią grupy kanapowiczów.


Przed założeniem własnego tematu/grupy musicie się upewnić czy ktoś wcześniej nie założył takiego samego tematu albo tematu nadrzędnego (czyli grupy).

O co chodzi z tematem nadrzędnym? Już tłumaczę na przykładzie: istnieje grupa Ksiażki i ona, jako taka, służy do poruszania różnych tematów książkowych. Jeśli więc macie ochotę pogadać o książkach Mai Lunde, to nie zakładacie nowej grupy o tytule ,,Maja Lunde i jej książki'' ale wchodzicie w oficjalną grupę Książki...

W grupie, w lewym górnym rogu będziecie mieli przycisk ,,dodaj nowy temat'' - klikacie w niego...... i Waszym oczom ukazuje się formatka do wypełnienia. Wpisujecie interesujący Was tytuł i treść pierwszego posta, a potem klikacie przycisk ,,dodaj temat'' i voila! Gotowe. :)


Ale co w sytuacji w której Waszego tematu/pytania nie da się przypisać do żadnej grupy/tematu nadrzędnego? Wtedy musicie zjechać na sam dół strony forum i na dole, pod ,,grupami kanapowiczów'' ukaże się Waszym oczom przycisk ,,załóż swoją grupę''.


Klikacie w niego i znowu wypełniacie formatkę, tym razem trochę bardziej rozbudowaną:O co chodzi z tymi ,,skróconymi opisami'' i z ,,treścią boczną''? Skrócony opis będzie widoczny z poziomu forum:

Natomiast ,,treść boczna'' będzie widoczna już w podglądzie grupy:


Jak widzicie, w dopiero co założonej grupie nie ma jeszcze żadnych tematów. Musicie teraz założyć pierwszy z nich i postępujecie dokładnie tak samo, jak w przypadku dodawania nowego tematu w grupie Książki (patrz wyżej).


Grupa założona, pierwszy temat już jest - teraz pozostaje nam tylko czekać, aż ktoś się odezwie. :)

Mam nadzieję, że pomogłam!

# 2021-01-31 12:07
× 1
Odpowiedz
2021-08-01 10:21 #
Gdzie znajdę wyszukiwarkę na forum?
# 2021-08-01 10:21
Odpowiedz
@Chassefierre
@Chassefierre
Trickster 1206 książek 2998 postów
2021-08-01 11:01 #
Rozumiem, że chodzi Ci o wyszukiwarkę tematów założonych kiedyś na forum, bo nie chcesz się dublować? Jeśli tak, to spieszę powiadomić, że takiej wyszukiwajki nie ma.
Ale!
Nic straconego, bo można to obejść w bardzo prosty sposób.

Krok pierwszy:

Wchodzisz na stronę Kanapy i odnajdujesz w górnym lewym rogu szukajkę. Normalnie używamy jej do odnalezienia książek, ale jeśli wpiszesz w niej frazę np. ,,szukam książki'' i wciśniesz enter...

Krok drugi:

To wtedy wyświetli Ci się informacja, że nie ma takiej książki, ale w grupach dyskusyjnych (czyli na forum) temat zawierający słowa ,,szukam'' i ,,książki'' został poruszony 183 razy.

Wtedy...

Krok trzeci:

Wchodzisz w zakładkę ,,grupy dyskusyjne'' i pojawiają Ci się wątki w których występują słowa ,,szukam'' i ,,książki''. Przewijasz wątki i sprawdzasz czy jest tam temat, który Cię interesuje/chciałaś założyć/chcesz znaleźć.
# 2021-08-01 11:01
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Nie wiem, ale się dowiem!

Nie wiesz jak dodać książkę do serwisu? A może nie wiesz, jak przypisujemy serię? Co zrobić, jeśli książka jest już dodana, ale ma wznowienie, które akurat czytasz i chciałbyś dodać je do serwisu? Jeśli męczą Cię takie pytania i są to sprawy przez które nie możesz spać w nocy to znalazłeś się w odpowiednim miejscu!
© 2007 - 2023 nakanapie.pl