5/25: saperzy w strefie śmierci

Bogusław Politowski
5/25: saperzy w strefie śmierci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

5/25 to podstawowa procedura saperskiej kontroli bezpieczeństwa podczas działań bojowych. Po zatrzymaniu pojazdu w miejscu, które wzbudziło podejrzenie, saperzy szczegółowo przeszukują teren w promieniu pięciu metrów od wozu, a następie powiększają strefę do dwudziestu pięciu metrów. Od ich dokładności i skupienia zależy bezpieczeństwo całej kolumny. Od ich opanowania i czujności - życie wojskowych i cywili.

Dziennikarz i korespondent wojenny Bogusław Politowski z pasją i szacunkiem opisuje trudne zadania oddziałów saperskich. Opowiada o niebezpiecznej służbie polskich saperów i zadaniach bojowych jakie wykonywali między innymi w podczas misji w Afganistanie. Pisze o wykorzystaniu do poszukiwania min pułapek specjalistycznego sprzętu i wyszkolonych psów. Opisuje tragiczne wypadki, których na wojnie nie da się uniknąć. Przybliża również pracę żołnierzy wojsk inżynieryjnych w czasie pokoju - kiedy trzeba wysadzić zator lodowy na rzece, usunąć powojenny niewybuch znaleziony podczas budowy nowego osiedla czy wysadzić wał przeciwpowodziowy.

5/25 to książka o żołnierzach jednej z najciekawszych formacji wojskowych i hołd dla etosu saperskiej służby.
Data wydania: 2021-02-03
ISBN: 978-83-8191-143-6, 9788381911436
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Linie Frontu
Kategoria: Reportaż
Stron: 232
dodana przez: Chassefierre

Autor

Bogusław Politowski Bogusław Politowski
Urodzony w 1956 roku w Polsce
Bogusław Politowski – dziennikarz prasy wojskowej od 1984 roku, najpierw jako żołnierz zawodowy, a później pracownik resortu obrony. Z mundurem rozstał się w 2000 roku. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Po...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę 5/25: saperzy w strefie śmierci? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka 5/25: saperzy w strefie śmierci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl