A ślady zasypał piasek

Zofia Jeżewska
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
A ślady zasypał piasek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ależ lekko napisana, jak piasek przesypuje się ze strony na stronę. Romantyczna, polityczna i sensacyjna. Wszystkie te wątki dopełniają się znakomicie w tej książce pełnej zagadek, niespełnionej miłości, wielkich wydarzeń politycznych Syrii lat 30tych, fascynujących opisów pustyni i wydobywanych spod niej zagadek historii.
A wszystko dzieje się w Palmyrze, stolicy królowej Zenobii, którą odbudowuje z kamieni prof. Michałowski. W Syrii szybkimi krokami zbliża się czas wielkich zrywów niepodległościowych. Rewolucja wybuchnie za chwilę. W Palmyrze trwają wykopaliska i jest Ona – pół Francuzka-pół Polka, piękna i wyzwolona kobieta i On – też archeolog ale i syryjski patriota – który musi walczyć o swój kraj z Francuzami. Czy taki związek ma szansę w tym momencie ?


"…Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że tło historyczne dokładnie przestudiowano, a także znajomość Palmyry i wykopalisk archeologicznych z autopsii dały możność autorce oddania nie zafalszowanego, ale istotnego nastroju otoczenia, warunków i specyfiki badań archeologicznych w terenie.
Nie wahałbym się powiedzieć, że znam tylko drugą książkę w literaturze światowej, która oddaje tak wiernie atmosferę obozu archeologicznego, a napisana jest ona przez żonę znanego archeologa angielskiego, A. Mallowan'a, słynną autorkę powieści detektywistycznych, Agatę Christie, p.t. « Murder in Mezopotomia », która stanowi do dnia dzisiejszego jeden z najbardziej poczytnych utworów…”
Prof. Kazimierz Michałowski
Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-7779-681-8, 9788377796818
Wydawnictwo: MG
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 320
dodana przez: mewaczyta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

A ślady zasypał piasek

1.06.2021

Dziś zabiorę Was w recenzencką podróż, podczas której opowiem o książce, która kilka dni temu zajęła mój czas i sprawiła, że nie potrafiłam zdecydować się na kolejną lekturę. Żeby nie było, książka ta nie wpędziła mnie w kaca książkowego, a raczej zmotywowała mnie do poszukiwania o wiele ciekawszej powieści. Dzisiaj opowiem Wam kilka słów na temat... Recenzja książki A ślady zasypał piasek

Moja opinia o książce

Opinie

@Natalia_Swietonowska
2021-06-01
5 /10
Przeczytane Recenzenckie

Cytaty z książki

O nie! Książka A ślady zasypał piasek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl