Akira tom 6. Satelita pościgowy

Katsuhiro Ōtomo
Akira tom 6. Satelita pościgowy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rok 2019. Na gruzach byłego Tokio powstała nowa metropolia - miasto moloch, które nie może się otrząsnąć po III Wojnie Światowej. 38 lat wcześniej naukowcy, próbując okiełznać siłę ludzkiego umysłu, stworzyli straszliwą broń, która zrównała z ziemią Tokio, a wraz nim miasta na całym świecie. Niemal pół wieku później sytuacja geopolityczna zmieniła się radykalnie. Nowy rząd znalazł się pod silnym wpływem dyktatora, Pułkownika, człowieka silnie powiązanego z amerykańskim wywiadem. Stolica odbudowana nad Zatoką Tokijską zmieniła się w cybernetyczną dżungle, terroryzowaną przez młodociane gangi motocyklistów. Na ulicach toczy się otwarta wojna pomiędzy wojskami, a rewolucjonistami dążącymi do obalenia ustroju w państwie. Pewnej nocy grupa motocyklistów, uczniów szkoły przysposobienia zawodowego, kierowana przez pyskatego Kanedę, pędzi w kierunku Starego Miasta, gdzie do dziś znajduje się wielki lej po wybuchu, który rozpoczął III Wojnę Światową. Na środku opuszczonej autostrady wyłania się niespodziewanie dziwne dziecko o twarzy starca, zwane "Numerem 26". Rozpędzony Tetsuo Chiba uderza wprost w malca, któremu - o dziwo - nie tylko nic się nie stało, ale i ku zaskoczeniu wszystkich rozpłynął się niczym mgła. Oddziały rządowe zabierają rannego Tatsuo do tajnych laboratoriów, skąd ten szybko ucieka. Od tego momentu wydarzenia nabierają pędu. Zakompleksiony dotąd chłopiec zaczyna odczuwać narastającą w sobie dziwną moc, która podświadomie pcha go do laboratoriów strzeżonych przez Pułkownika i jego kohorty. A we wszystkie te wydarzenia wplątany jest mistyczny Akira.  
Tytuł oryginalny: Akira
Data wydania: 2000-12-01
ISBN: 83-87877-35-2, 8387877352
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Cykl: Akira, tom 6
Kategoria: Komiks
Stron: 126

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Akira tom 6. Satelita pościgowy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Akira tom 6. Satelita pościgowy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Akira tom 1. Wypadek Tetsuo
Akira tom 1. Wypadek Tetsuo
Katsuhiro Ōtomo
Rok 2019. Na gruzach byłego Tokio powstała nowa metropolia - miasto moloch, które nie może się otrzą...
Akira tom 2. Numer 41- Tetsuo
Akira tom 2. Numer 41- Tetsuo
Katsuhiro Ōtomo
Rok 2019. Na gruzach byłego Tokio powstała nowa metropolia - miasto moloch, które nie może się otrzą...
Akira 3 Pułapka na clownów
Akira 3 Pułapka na clownów
Katsuhiro Ōtomo
5/10
Akira 5 Przebudzenie
Katsuhiro Ōtomo
Akira 7 Misja Sakaki
Katsuhiro Ōtomo
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl